matuliena
30.03.11,13:11
Ahojte,

viete mi niekto poradiť? :o Po uložení excelovského súboru sa mi na druhý deň nedal otvoriť, vypísalo mi:

Aplikace Excel zjistila v Mojom.xls nečitelný obsah. Chcete obsah sešitu obnovit? Pokud zdroji sešitu duvěřujete, klepněte na tlačítko Ano.

Samozrejme, že po klepnutí na tlačítko Ano sa síce súbor otvorí, ale chýbajú mi tam niektoré údaje, iné sú zasa poprehadzované. Existuje nejaké riešenie a otvoriť súbor iným spôsobom? Skúsila som stiahnuť freeware programy na otvorenie poškodených excelovských súborov, no len mi to vypísalo na miestach, kde boli predtým údaje "missing", dúfala som, ze sa mi objavia moje pôvodné a nie, že mi vypíše "áno, tu niečo chýba"... ale čo by som mala chcieť od programu, ktorý je zadarmo a demo, však?
Dá sa s tým súborom niečo robiť, aby sa mi otvoril normálne? :(
Chobot
30.03.11,11:51
Ahojte,

viete mi niekto poradiť? :o Po uložení excelovského súboru sa mi na druhý deň nedal otvoriť, vypísalo mi:

Aplikace Excel zjistila v Mojom.xls nečitelný obsah. Chcete obsah sešitu obnovit? Pokud zdroji sešitu duvěřujete, klepněte na tlačítko Ano.

Samozrejme, že po klepnutí na tlačítko Ano sa síce súbor otvorí, ale chýbajú mi tam niektoré údaje, iné sú zasa poprehadzované. Existuje nejaké riešenie a otvoriť súbor iným spôsobom? Skúsila som stiahnuť freeware programy na otvorenie poškodených excelovských súborov, no len mi to vypísalo na miestach, kde boli predtým údaje "missing", dúfala som, ze sa mi objavia moje pôvodné a nie, že mi vypíše "áno, tu niečo chýba"... ale čo by som mala chcieť od programu, ktorý je zadarmo a demo, však?
Dá sa s tým súborom niečo robiť, aby sa mi otvoril normálne? :(

Ak ho nedokázali ani recovery programy zrekonštruovať, tak zdá sa, že pri ukladaní nastal nejaký problém a neuložil sa súbor celý. Bohužiaľ v takom prípade nie je pomoc, jedine súbor znovu vytvoriť.

A je jedno, či je recovery program free alebo platený. Môžeš ešte skúsiť použiť Easy Recovery Professional (http://www.brothersoft.com/easyrecovery-professional-13271.html), len neviem, či má aj demo (inak je to platený soft).

Alebo mi pošli ten poškodený súbor na chrobak7(zavináč)post.sk, skúsim ti to tým Easy recovery obnoviť (ak to pôjde).
tibor.
30.03.11,15:06
mimotemy - ale, smutne ked niekto pouziva cesky office...
matuliena
30.03.11,15:35
Ak ho nedokázali ani recovery programy zrekonštruovať, tak zdá sa, že pri ukladaní nastal nejaký problém a neuložil sa súbor celý. Bohužiaľ v takom prípade nie je pomoc, jedine súbor znovu vytvoriť.

A je jedno, či je recovery program free alebo platený. Môžeš ešte skúsiť použiť Easy Recovery Professional[/URL], len neviem, či má aj demo (inak je to platený soft).

Alebo mi pošli ten poškodený súbor na chrobak7(zavináč)post.sk, skúsim ti to tým Easy recovery obnoviť (ak to pôjde).

Podarilo sa mi Easy Recovery Professional stiahnuť (na 30 dní), ale ani cez to to nešlo. Nejak si budem musieť poradiť. Každopádne, veľmi pekne ďakujem :)
kamowski
31.03.11,18:05
mimotemy - ale, smutne ked niekto pouziva cesky office...

mimotemy - smutne, že používa msoffice :D
Stefan2005
31.03.11,18:12
mimotemy - ale, smutne ked niekto pouziva cesky office...

nielenže mimo témy, ale aj mimo ľudského chápania....
marjankaj
31.03.11,18:33
Ahojte,

viete mi niekto poradiť? :o Po uložení excelovského súboru sa mi na druhý deň nedal otvoriť, vypísalo mi:

Aplikace Excel zjistila v Mojom.xls nečitelný obsah. Chcete obsah sešitu obnovit? Pokud zdroji sešitu duvěřujete, klepněte na tlačítko Ano.

Samozrejme, že po klepnutí na tlačítko Ano sa síce súbor otvorí, ale chýbajú mi tam niektoré údaje, iné sú zasa poprehadzované. Existuje nejaké riešenie a otvoriť súbor iným spôsobom? Skúsila som stiahnuť freeware programy na otvorenie poškodených excelovských súborov, no len mi to vypísalo na miestach, kde boli predtým údaje "missing", dúfala som, ze sa mi objavia moje pôvodné a nie, že mi vypíše "áno, tu niečo chýba"... ale čo by som mala chcieť od programu, ktorý je zadarmo a demo, však?
Dá sa s tým súborom niečo robiť, aby sa mi otvoril normálne? :(

Najjednoduchšie bude ten súbor znovu vytvoriť. Veď si ho nerobila dva dni. Už si to mohla mať dávno hotové.
dual-dh
17.05.11,15:44
matuliena, ak ešte máš ten problém, pošli mi, prosím ten súbor na dual-dh"Zav"dual-dh.eu
mám podobný problém a potreboval by som zistiť, prečo sa to tak chová...
sú v tom súbore nejaké makrá?Mne to napríklad robí vtedy, keď v zošite mám nejakú procedúru VBA a tam príkaz sort
matuliena
18.05.11,05:03
Jednalo sa o databazu, na ktorej sa pracovalo vyse roka. Mala som zalohy, tie som samozrejme vyuzila a najnovsie opat doplnila. Kazdopadne, dakujem za reakciu.
matuliena
18.05.11,05:28
matuliena, ak ešte máš ten problém, pošli mi, prosím ten súbor na dual-dh"Zav"dual-dh.eu
mám podobný problém a potreboval by som zistiť, prečo sa to tak chová...
sú v tom súbore nejaké makrá?Mne to napríklad robí vtedy, keď v zošite mám nejakú procedúru VBA a tam príkaz sort

Uz je to chvalabohu hotove; neboli tam ziadne makra, nic "zlozite", obycajny excelovsky subor... dufam, ze sa ti to podari vyriesit. Drzim palce