Kalmanka
30.03.11,15:47
Dobrý deň,
prosila by som o radu, alebo usmernenie, či postupujem správne.
Zamestnanec + SZČO bol celý rok 2010. Ako SZČO bol v strate : - 630 ,€ Čiastkový daň. základ zo závislej činnosti : 7.500,-€ . daň vyberaná zrážkou : 670,- €. Daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom na 3 deti. Manželkin príjem menŠí ako 4.025.7 €. Odpočítava si aj životné poistenie.
Odpočítavam túto stratu od 7.500,- alebo dám ako základ 7500 + 0? Ja si osobne myslím, že neodpočítavam, ale prosila by som o potvrdenie.
Potom odpočítam odpočítateľné položky - na daňovníka, na manželku, vyjde mi daň. základ:0,- €, daň 0,- €.
Potom do kolonky nárok na daň bonus dám sumu na 3 deti, do kolónky bonus vyplatený zamestnávateľom dám to isté číslo, čiže sa mi to vynuluje, ale vychádza mi, že daň vyberaná zrážkou potom bude jeho preplatkom na dani.

Prosila by som o odobrenie postupu, robím to prvý krát a potvrdenie o manželkinom príjme mi doniesol až dnes, nenechala som si to na poslednú chvíľu ja. Ďakujem vopred :o
Zoltán Kovács
30.03.11,14:03
Stratu z podnikania nie je možné kompenzovať so základom dane z príjmov podľa §5. Zrazená daň zo závislej činnosti bude preplatok.
Kalmanka
30.03.11,15:26
Ďakujem, veľmi mi to pomohlo;)