Danielko89
30.03.11,15:33
dobry den potreboval by som radu dnes som si kupil novy notebook a isiel som instalovat win vista instalaciu mi nedokoncilo lebo nam vyply prud a potom nevydrzala ani baterka takze sa notebook vypol potom ked som ho zapol mi ukazuje BOOTMGR is missing. Press Ctrl+Alt+Del to restart a neviem co stym uz nejde ziaden windows nahodit ani nic a aj po restarte mi to pise znova a znova pls poradte!
marko182
30.03.11,13:46
Ten Windows Vista si instaloval z DVD alebo z inej particie disku alebo odkial?
ivka70
30.03.11,14:01
Na novom notebooku ti baterka nevydrzala instalaciu?
To si ju asi nemal nabitu.
Danielko89
30.03.11,14:02
ano instaloval som to s DVD ... a skusal som ho dat ale nic mi nenacita ziadne dvd,cd a podobne
ivka70
30.03.11,14:04
A v biose si skusil prekontrolovat nastavenia, ci je bootovanie z DVD?
marko182
30.03.11,14:07
Predpokladam, ze to DVD je bootovatelne. Takze hned po zapnuti notebooku z uvodnej obrazovky chod do BIOS-u, na kazdom notebooku je to ina klavesa. Napr. na mojom pise "Press F2 to enter Setup". Mala by to byt jedna z Fx klaves.

Tam by mala byt jedna z moznosti nastavenie poradia bootovania. Predpokladam, ze teraz mas nastaveny ako prvy hard disk. Takze to treba zmenit tak, aby najskor bootovalo z DVD a ako druhy HDD. Potom daj len ulozit zmeny, notebook sa automaticky restartne a instalacia z DVD by mala nabehnut sama.
Danielko89
30.03.11,14:26
hned jak zapnem notebook mi ukaze to BOOTMGR is missing. Press Ctrl+Alt+Del to restart a nejde mi dat do biosu nic
marko182
30.03.11,14:29
Ziadna uvodna obrazka s logom vyrobcu alebo nieco? To sa mi nezda...
To by malo byt uplne prve, co sa zobrazi. Tak to bolo na mojej Toshibe, tak je to na mojom Dell-i a aj na Acer-i, co mam doma. Zapnem, zobrazi sa obrazovka s logom vyrobcu a hned tam treba stlacit niektoru z Fx klaves.
Fero11
30.03.11,14:58
Napis aky to je NB prip. sa pozri do navodu, akou klavesou (kombinaciou klaves) sa prepina do BIOSi.
Vacsinou je to DEL, F1, F2 ...
Ten klaves musis drzat hned po zapnuti
Danielko89
30.03.11,14:59
no fuu uz mi to ide konecne prehodil som tie nastavenia botovania v biose a som dal na dvd mechaniku a uz mi instaluje win tak dakujem vam
salvosko
01.04.11,05:45
Na nový notebook Windows Vista? Už to je zle!
Bez urážky, chápem že to máš kúpené zrejme ale fakt si doplať za upgrade na Win7, cca 95€. Úplne vážne.