pipo_77
30.03.11,17:18
V roku 2010 som prve 3 mesiace (jan, feb, mar) pracoval na DoVP. Od 1.4. som pre tu istu spolocnost zacal pracovat na HPP. Od 1.5. mam zaroven aktivnu zivnost, ktora bola na 2 roky pozastavena a tym padom mi zamestnavatel nespracoval RZZP. Vyhladal som si nejake zname uctovnicky a zistil som rozdiel v ich postupe.
V mesiaci januar, februar a marec som bol dobrovolne nezamestnany, mal som pozastavenu zivnost a pracoval som na DoVP. Do ZP som odvadzal 29,92€ odvody, cize minimalne. Na DoVP som zarobil cca 500 € mesacne netto. U jednej uctovnicky nemam ani preplatok a ani nedoplatok a u druhej mam nedoplatok cca 133 € za 1. az 3. mesiac, ked som bol na DoVP. Jedna uctovnicka tvrdi, ze z dohody sa neplatia odvody do ZP, druha tvrdi ze mam za tie 3 mesiace nedoplatok, lebo som zarobil viacej (teda tych 500 € mesacne). Kde hladat pravdu? (len mi nepovedzte ze v zdravotnej poistovni, lebo som tam dnes neuspel) Vopred Vam dakujem
Andyke
30.03.11,15:31
Rozhodne Ti musí vyjsť nedoplatok.
Január - marec si bol samoplatiteľ . A práve preto Ti tie dohody vstupujú do RZZP.
Keby si bol súčasne zamestnancom alebo SZČO a vtedy máš dohody, tak iba vtedy nevstupujú do RZZP.
Katy a R
30.03.11,15:59
.. nechce sa mi celkom veriť, že si "neuspel" v ZP:confused::mee: ... u nás robia na počkanie - aj v Dôvere aj vo všeobecnej .
Ale :mee::mee: budeš mať nedoplatok (prekročenie príjmu ako samoplatiteľ)