simon1991
30.03.11,18:46
Zdravím všetkých radcov. Chcel by som poprosiť o pár rád ohľadom vydedenia. Takže otázka číslo jedna znie: Ak sú moji rodičia rozvedení a mama je dlžníkom v banke, dá sa prediísť zdedeniu úveru, keď ma vydedí iba ona, alebo ma musia vydediť obaja rodičia?
Otázka číslo dva znie: Aký je postup pri vydedení?
Za rady vopred ďakujem.
Xanti
30.03.11,16:48
Zdravím všetkých radcov. Chcel by som poprosiť o pár rád ohľadom vydedenia. Takže otázka číslo jedna znie: Ak sú moji rodičia rozvedení a mama je dlžníkom v banke, dá sa prediísť zdedeniu úveru, keď ma vydedí iba ona, alebo ma musia vydediť obaja rodičia?
Otázka číslo dva znie: Aký je postup pri vydedení?
Za rady vopred ďakujem.
Nemusí ťa vydediť, ty môžeš po smrti odmietnuť dedičstvo a vtedy nezdedíš nič, ani dlhy.
Tweety
30.03.11,16:49
Zdravím všetkých radcov. Chcel by som poprosiť o pár rád ohľadom vydedenia. Takže otázka číslo jedna znie: Ak sú moji rodičia rozvedení a mama je dlžníkom v banke, dá sa prediísť zdedeniu úveru, keď ma vydedí iba ona, alebo ma musia vydediť obaja rodičia?
Otázka číslo dva znie: Aký je postup pri vydedení?
Za rady vopred ďakujem.
Vydediť môžeme len z veľmi vážnych dôvodov a ten, ktorý uvádzaš ním nie je.
arizona
30.03.11,17:27
Vydedit ta moze rodic iba zo svojho majetku.
Za kazdeho rodica v pripade smrti prebieha samostatne ded.konanie.
robovi
30.03.11,17:28
Tak veru. Su 4 a su konkretne rozpisane v obcianskom zakonniku. Patri tam napriklad hrube spravanie voci porucitelovi a pod.

Este k tomu odmietnutiu dedicstva. Dedicstvo sa odmieta bez vyhrad. Tzn. v celosti ako pozitky, tak aj dlhy. Nemozes si urcit, ze toto chcem a toto nie.
Ice dive
30.03.11,17:34
Zdravím všetkých radcov. Chcel by som poprosiť o pár rád ohľadom vydedenia. Takže otázka číslo jedna znie: Ak sú moji rodičia rozvedení a mama je dlžníkom v banke, dá sa prediísť zdedeniu úveru, keď ma vydedí iba ona, alebo ma musia vydediť obaja rodičia?
Otázka číslo dva znie: Aký je postup pri vydedení?
Za rady vopred ďakujem.
taký detail, banka je podnikateľský subjekt, t.j. nebude čakať na to kým sa s mamou niečo stane, ale začnú svoj dlh vymáhať už počas života matky, napr. zrážkami z príjmu, dôchodku socialnej dávky a pod...
simon1991
31.03.11,07:39
Veď oni to už aj vymáhajú ale nemôžu sa nejako dovymáhať a pri jej životnom štýle to možno ani nestihnú takže ja sa len poisťujem... a čo sa týka výberu že toto chcem a toto nie, tak toho sa nebojím pretože okrem dlhov tam na výber nič nie je.Takže zatiaľ všetkým veľmi ďakujem za rady.