adriana19101980
30.03.11,19:19
Dobrý deň. Mám ukončenú VŠ sociálnej práce II. stupňa. Chcela by som učiť v materskej škole čiže doplniť si kvalifikáciu, aby mi Mgr. platilo aj pre školstvo. Dá sa to? Existuje nejaké štúdium - doplňujúce či rozširujúce, aby som bola vysokoškolsky kvalifikovaná učiteľka? Ďakujem
ivka70
30.03.11,17:31
Jedine zacat studovat od zaciatku ucitelstvo pre materske skoly.
doktor01
31.03.11,06:07
Osobne odporúčam, začať študovať nanovo, nakoľko sociálna práca nie je učiteľský odbor a z toho dôvodu je problematické aj rozšírenie kvalifikácie o učiteľstvo.

Niečo podobné sa riešilo aj tu (Stary Hrozenkov):
http://www.porada.sk/t154535-informacia-o-specialnej-pedagogike.html
alaya1
31.03.11,07:00
Da sa studovat DPS- dolnkove pedag.studium, ziskas kvalifikaciu vyucovania pedagogiky. T.J. budes kvalifikovana ucitelka pre SS- pedagogika.
Mozem subezne, pripadne potom studovat nejaky vseobecno.-vzdelavaci predmet a ziskas ped.sposobilost na jeho vyucovanie. Ak to budes studovat subezne, mas to hotove za 2 roky, ak postupne tak asi 4 roky a potom sa naozaj oplati studovat inu VS- nove studium.
Marcela.D
31.03.11,09:58
Chcem len poopraviť predchádzajúci príspevok. Po ukončení DPŠ získate kvalifikáciu na vyučovanie iba predmetu Sociálna práca na strednej škole, teda nie na vyučovanie predmetu Pedagogika. A čo sa týka súbežného štúdia DPŠ a niektorého všeobecnovzdelávacieho predmetu vidím problém v tom, že na takéto kvalifikačné štúdium Vás bez DPŠ nepríjmu, teda je to podmienené už ukončeným DPŠ vzdelaním. Pekný deň.
alaya1
31.03.11,14:03
Tak teda, ja som pisala z vlastnej skusenosti a studovala som subezne, len bola podmienka, aby statnice na DPS, ci zaverecnwe skusky boli skor, ako dozsirujuce studium.