rasto84
30.03.11,22:16
Kupim 2-3kusy nejakeho tovaru v hypermarkete a nasledne si ho dam do eshopu na predaj. Je to mozne? alebo musim vsetko riesit za velkoobchodne ceny cez dodavatelov? Ako je to potom s foto produktov, ktore kupim v kamennej predajni za beznu cenu. Odkial zohnat suhlas na foto produktu na eshop?
blavaciko
30.03.11,20:28
tovar mozes nakupit aj v hypermarkete a predavat online, ak ti ho niekto kupi, suhlas na foto produktu? najlepsie tak, ze produkt odfotis sam
rasto84
30.03.11,20:33
takze hocico co nakupim hocikde aj ked len po kuse mozem v eshope predat zo zaciatku kym nemam na nakup vo velkosklade?
rasto84
30.03.11,20:39
A nemoze byt problem z toho, ked produkt co kupim v hypermarkete ma v SR vyhradneho distributora a nekupujem ho cez neho?
sroservis
30.03.11,20:47
Nie, zmluva s doložkou o výhradnej distribúcii zaväzuje jej zmluvné strany, nie Vás.
rasto84
30.03.11,21:13
Kontaktoval som velky eshop za ucelom odoberania niektorych ich produktov pre predaj na mojom eshope. Odpovedali mi, ze sa zaoberaju maloobchodom. Ja budem mat zivnost na malo a velko obch konecn zaakaznikovi. Nechapem, to nemozem kupit od nich produkty a predat ich?
rasto84
30.03.11,21:16
a ked tie iste produkty kupim v hypermarkete z pultu, tak ich mozem predavat v shope? Nemam v tom jasno.
doktor01
31.03.11,06:23
a ked tie iste produkty kupim v hypermarkete z pultu, tak ich mozem predavat v shope? Nemam v tom jasno.
Všetko čo nakúpiš môžeš predávať aj v e-shope. Je jedno kde si to kúpil (či to bol a tržnica, klasický obchod, stánok, veľkoobchod, Metro, hypermarket, supermarket ... ). Daj si len pozor, aby predávaný tovar mal príslušné označenie. Tvojim cieľom je nakúpený tovar predať zo ziskom. TJ Nakupuj tam, kde je to najlacnejšie.
ingrid001
31.03.11,09:17
Predávaný tovar - príslušné označenie...čo to všetko musí obsahovať?
doktor01
31.03.11,17:28
Predávaný tovar - príslušné označenie...čo to všetko musí obsahovať?
Označenie tovaru je stanovené pre jednotlive skupiny tovarov (potraviny, textil, elektronika,....). Všeobecne sa dá povedať, že informácie musia byť v Slovenskom jazyku.
Musíš upresniť čo chceš predávať.
ingrid001
31.03.11,18:38
chcem predávať textil dovezený zo zahraničia a neviem čo musí a čo nie byť na štítkoch..
pavol54
31.03.11,19:03
Kontaktoval som velky eshop za ucelom odoberania niektorych ich produktov pre predaj na mojom eshope. Odpovedali mi, ze sa zaoberaju maloobchodom. Ja budem mat zivnost na malo a velko obch konecn zaakaznikovi. Nechapem, to nemozem kupit od nich produkty a predat ich?
Polopaticky: Tovar ako živnostník môžeš nakúpiť aj od bezdomovca ktorý ho práve vyhrabal v kontajnery, žiadny zákon to nezakazuje, podstatné pre teba je aby ho mal kto kúpiť.
rasto84
01.04.11,19:53
Označenie tovaru je stanovené pre jednotlive skupiny tovarov (potraviny, textil, elektronika,....). Všeobecne sa dá povedať, že informácie musia byť v Slovenskom jazyku.
Musíš upresniť čo chceš predávať.

Ja musim ake oznacenie splnat pre klasicke cvicebne pomocky a elektronicke cvicebne pomocky? Dakujem
rasto84
03.04.11,13:56
Takze ked si chcem najst dodavatela, ale nesplnam jeho podmienky minimalneho nakupu napr. za 1000 EUR, nedostanem od neho zlavu na vyrobky, ale nic sa nestane ak si u neho AKO ZAKAZNIK kupim vyrobky v mensom mnozstve v cene 500 EUR, bez zlavy a predam ich v eshope?
KEJKA
03.04.11,15:11
iste, ale budeš vedieť konkurovať svojou predajnou cenou iným ponukám?