filip.vacko
30.03.11,22:21
Celý minulý rok som si robil jednoduché účtovníctvo, avšak až pri vyplnaní daňového priznania som zistil viac o zjednodušenej danovej evidencii. Zaškrtol som teda, že som si viedol evidenciu podla príslušného zákona a nie účtovníctvo.

Akú môže mať vlastne výhodu viesť si JÚ pre niekoho, kto splna podmienky pre danovú evidenciu? Podla zákona sa totižto nejedná o účtovníctvo, a preto ma nemôžu vôbec sankcionovať podla zákona o účtovníctve.

Dalej, nemám povinnosť vyčíslovať kurzové rozdiely. Ako teda vlastne mám účtovať veci nakúpené v cudzej mene?
Katarina
01.04.11,10:31
Celý minulý rok som si robil jednoduché účtovníctvo, avšak až pri vyplnaní daňového priznania som zistil viac o zjednodušenej danovej evidencii.Ja osobne by som zbierala informácie ešte pred začatím vedenia účtovníctva, jednak sa tým ušetrí spústu času Zaškrtol som teda, že som si viedol evidenciu podla príslušného zákona a nie účtovníctvo.

Akú môže mať vlastne výhodu viesť si JÚ pre niekoho, kto splna podmienky pre danovú evidenciu?Treba zistiť skutočnosti, či vedenie daňovej evidencie je výhodnejšie, je to na daňovníkovi a je to individuálne, závisí od vykonávania činnosti, čo je výhodnejšie. Podla zákona sa totižto nejedná o účtovníctvo, a preto ma nemôžu vôbec sankcionovať podla zákona o účtovníctve.

Dalej, nemám povinnosť vyčíslovať kurzové rozdiely. Ako teda vlastne mám účtovať veci nakúpené v cudzej mene?Veci nakúpené v cudzej mene prepočtom na € v deň nákupu. Kurzové rozdiely sa vyčíslujú na bankových účtoch a v pokladni vedenej v cudzej mene.

Odpoveď v texte
filip.vacko
06.04.11,10:24
Treba zistiť skutočnosti, či vedenie daňovej evidencie je výhodnejšie, je to na daňovníkovi a je to individuálne, závisí od vykonávania činnosti, čo je výhodnejšie..



Dakujem, ale v akom prípade by mohlo byť výhodnejšie viesť účtovníctvo?