katarina5891
30.03.11,23:39
ahojte,

som tu prvy krat, chcem sa poradit o velmi netypickej situacii.

zijeme v rodinnom dome a moja matka prenajima byt bez zmluvy o prenajme. neda sa s nou (nielen) o tom normalne bavit. najomnici samozrejme neplatia a peniaze potrebujeme.

otec je alkoholik a jeho plat nas drzi. matkina politika v minulosti bola riesit projekty typu "stavba domu", "kupa pozemkov", aby neboli peniaze pre otca na alkohol. mame preto rozne dlzoby a uvery na krku. situacia je preto neunosna, ja ukoncujem svoje studium na VS, sestra maturuje a starsia konci druhu VS. sme vsetky uz plnolete.

kedze obaja rodicia su nezodpovedni a obavame sa, ze by sa byt mohol dostat do ruk spekulantov, ktori by mohli robit problemy, chceli by sme aby s bytom nasi rodicia nemohli disponovat a aby sme mohli hladat najomcov do bytu a uzatvarat zmluvy my a nie rodicia. je to naozaj patova situacia, alebo existuje sposob ako z takejto situacie von?

pomoc:confused:
premiko
30.03.11,21:46
prosim o adresu, mam zaujem o prenajom
willma
31.03.11,05:01
bohužiaľ kým rodičia žijú tak máte smolu. Alebo musíte mať silné presvedčovacie schopnosti aby nehnuteľnosti prepísali na Vás ešte za života. a pozerala som ďalej - načo zakladal rovnakú tému aj tvoj priateľ - "stomatológ"? Teda ak sa nemýlim , ale to by musela byť riadna náhoda aby totožné zadanie zadali dvaja ľudia zaregistrovaní v krátkom čase po sebe a v jeden deň.
ivka70
31.03.11,05:11
To by ste museli dat rodicov vyhlasit za nesvojpravnych a stat sa ich porucnikmi, aby ste vy mohli nakladat s ich majetkom.
katarina5891
31.03.11,17:39
bohužiaľ kým rodičia žijú tak máte smolu. Alebo musíte mať silné presvedčovacie schopnosti aby nehnuteľnosti prepísali na Vás ešte za života. a pozerala som ďalej - načo zakladal rovnakú tému aj tvoj priateľ - "stomatológ"? Teda ak sa nemýlim , ale to by musela byť riadna náhoda aby totožné zadanie zadali dvaja ľudia zaregistrovaní v krátkom čase po sebe a v jeden deň.

pytala som sa ho, chcel pomoct, tak z vlastnej iniciativy tiez vraj nieco riesil na porade, lebo sme to minuly vikend trochu aktualnejsie riesili s bliziacou sa svatbou. ;)

ale rozpraval, ze ludia tej situacii neporozumeli, alebo nevedeli poradit.

a zatial jedine riesenie (doposial nefunkcne) je skusat presvedcit mamu a pokusit sa vratit ju do reality co najviac to bude mozne, tyka sa to najma mojich surodencov, co este chvilu ostanu odkazani na rodicov. s tym zbavenim svojpravnosti, priatel je lekar a hovoril ze to by bolo velmi komplikovane, tak za to nam to zas nestoji, ani zbytok rodiny by tomu neporozumel. ved uznajte, kto by uveril ze mama robi to co robi...:mee:

budte radi ze ste vyrastali v relativne funkcnych rodinach. pa pa :)
willma
01.04.11,05:59
Old Včera, 07:57 PM #19
stomatolog
Junior Member

Členom od: 30-03-11
Príspevky: 8
Súhlasil: 1x
Získal 1 súhlas
v 1 príspevku

Re: prenájom bytu bez zmluvy
no dobre, vidim, ze tu nepochodim..
stomatolog je offline (nepripojený) (0

Katarína len si pekne prečítaj čo sme mu písali, mám dojem, že on jednoducho nepochopil, že v tej situácii ste naozaj bez akejkoľvek možnosti. a nieže nepochodí tu, ale ani nikde inde.