bubiatko
31.03.11,08:37
Dobrý den chcela by som sa informovať ohladom odstupného, som na rodičovskej dovolenke a chcela som sa vrátiť do páce 1.7.2011 nakolko vo firme nastali zmeny a moje miesto sa zlúčilo s iným už pravdepodobne nebudem môcť nastúpiť a podla toho čo mám informácie dostanem okamžitu výpoved chcem sa len informovať či mám nárok na odstupné?? Ďakujem.
ivka70
31.03.11,06:44
Nemozes dostat okamzitu vypoved, mozu ti dat vypoved kvoli zruseniu pracvneho miesta, par. 63 1 b).
Pri takejto vypovedi mas narok na vypovednu dobu aj na odstupne.
Je to 2+2 mesiace, ak si vo firme zamestnana viac ako 5 rokov, tak 3+3 mesiace.

Zamestnavatel ti moze ponuknut aj dohodu o ukonceni PP podla par. 60, kde uvedie dovod zruszenie prac. miesta, pri ktorej mas tiez narok na odstupne. S dohodou vsak nemusis suhlasit.
bubiatko
31.03.11,10:01
Ide o to že sa zmenil konatel a ten čo je tam teraz poveda ze ked sa vrátim daju mi okamžitu vypoved neviem aký paragraf chcu použiť moje miesto sa zlučilo s miestom učtovnéíčky a to ja robit neviem takze sa nemôzem vrátiť a iné miesto mi určite neponúknu lebo to vyzerá tak ze firma určite vedie k zániku a ked budem čakať tri roky kým mi skončí rodičovský tak firma možno nebude ani existovať.preto to chcem využit a ziadat odstupné.
bubiatko
31.03.11,10:02
ešte sa chcem spýtať ked mi dajú ten paragraf ktorý ste písala 2+2 a nebudem mat výpovednu dobu dajú mi odstupné za 4 mesiace?
Stina
31.03.11,10:15
§ 62 ZP Výpovedná doba
(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

§ 76 ZP Odstupné a odchodné

(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
ivka70
31.03.11,10:16
ešte sa chcem spýtať ked mi dajú ten paragraf ktorý ste písala 2+2 a nebudem mat výpovednu dobu dajú mi odstupné za 4 mesiace?

Jedine, ak si to dohodnete v tej dohode o ukonceni PP.
bubiatko
17.04.11,09:58
Dobrý den chcem sa ešte popýtať kedze s odstupným nesúhlasili dohodli sme sa ze nastupim daju mi vypoved s dvojmesačnou výpovednou dobou ale situácia je taká že nemám kde ani poriadne sediet miesto ktoré som vykonávala neexistuje je tam len kamarátka ktorá robí učtovníctvo. chcem sa spýtať či môžu zmeniť moje pracovisko, či mi môžu dat robiť napríklad inú prácu , a ešte že či nemám nárok na nejakú prestávku ked kojím svoje dieťa.a ešte jedna vec prepáčte mám narok aj na gastrolístky ak sa vrátim na tie dva mesiace lebo len sa vykrucajú najradšej by sa ma zbavili hned.dakujem
terezamaria
17.04.11,12:03
Dobrý den chcem sa ešte popýtať kedze s odstupným nesúhlasili dohodli sme sa ze nastupim daju mi vypoved s dvojmesačnou výpovednou dobou ale situácia je taká že nemám kde ani poriadne sediet miesto ktoré som vykonávala neexistuje je tam len kamarátka ktorá robí učtovníctvo. chcem sa spýtať či môžu zmeniť moje pracovisko, či mi môžu dat robiť napríklad inú prácu , a ešte že či nemám nárok na nejakú prestávku ked kojím svoje dieťa.a ešte jedna vec prepáčte mám narok aj na gastrolístky ak sa vrátim na tie dva mesiace lebo len sa vykrucajú najradšej by sa ma zbavili hned.dakujem
Prídeš po RD do roboty, sadneš tam, kde Ťa posadia a budeš robiť to, čo Ti dajú. Pozor, musí to byť niečo podobné s Tvojou náplňou práce, resp. s Tvojím pracovným miestom.

Po 2 mesiacoch dostaneš odstupné, predpokladám, že si pracovala do 5 rokov, tak dvojmesačné.

Na gastrolístky máš nárok aj počas výpovednej doby.

Na prestávky na dojčenie máš nárok len do konca šiesteho mesiaca dieťatka - viď § 170 ZP.
bubiatko
27.04.11,15:56
Prepáčte že znovu otravujem ale blíži sa prvý máj termín môjho nástupu a včera som sa znovu snazila kontaktovat môjho nového šéfa nezdvíha mi telefon neodpisuje na smsky. moja kamarátka robí na mojom povodnom mieste ktoré sa zlučilo s miestom učtovníčky dnes mi hovorila ze mu povedala ze som ho aj hladala a ze len kývol rukov že je mu to jedno. od prvého mája sa dokonca maju prestahovat na nové sídlo a mne nedal on nič vediet čo mám podla vás robiť.dakujem kamarátka mi tvrdí nech prídem 2.5. lenze to je pondelok a on tu u nás aj tak nebude on dochádza az vzdy v utorok tak mám počkat čo mi dá podpísat