liss
31.03.11,11:48
Chcem sa spýtať, ako je to s ochranóu rodného listu. Totižto matrika bez môjho vedomia vydala mojej matke duplikát RL, ktorý ona zaslala mojej setre do Nemecka, lebo ho vraj požaduje škola, na ktorej študuje. Mám obavu z možného zneužitia RL.
Tweety
31.03.11,09:50
Chcem sa spýtať, ako je to s ochranóu rodného listu. Totižto matrika bez môjho vedomia vydala mojej matke duplikát RL, ktorý ona zaslala mojej setre do Nemecka, lebo ho vraj požaduje škola, na ktorej študuje. Mám obavu z možného zneužitia RL.
Matka snáď nepotrebuje žiadne povolenie na duplikát RL svojho dieťaťa. To už sa obávame aj vlastných rodičov, či? Mala si pýtať tvoje povolenie? To snáď nemyslíš vážne.
jelalim
31.03.11,09:57
Nejak nechápem, v čom je problém?
BXLmiami
31.03.11,10:03
Matka snáď nepotrebuje žiadne povolenie na duplikát RL svojho dieťaťa. To už sa obávame aj vlastných rodičov, či? Mala si pýtať tvoje povolenie? To snáď nemyslíš vážne.
Matka potrebuje všetky povolenia,pokiaľ je dieťa dospelé.Pomerne dlhé roky sa s týmto bavím na ambulancii,matky nie a nie pochopiť,že ked sú ich dcéry dospelé,platí zákon o lekárskom tajomstve:)
Tweety
31.03.11,10:05
Matka potrebuje všetky povolenia,pokiaľ je dieťa dospelé.Pomerne dlhé roky sa s týmto bavím na ambulancii,matky nie a nie pochopiť,že ked sú ich dcéry dospelé,platí zákon o lekárskom tajomstve:)
Ale tu neide o lekára a lekárske tajomstvo, ale o rodný list.
nesca
31.03.11,10:05
Mňa by skôr zaujímalo,načo je škole rodný list cudzej osoby.Môj nechcú? Iný kraj,iný mrav ?
liss
31.03.11,11:01
Mňa by skôr zaujímalo,načo je škole rodný list cudzej osoby.Môj nechcú? Iný kraj,iný mrav ?

Práve toto sa mi nezdá. Nejde mi o to, že vydali matke môj rodný list, ale o to, že pri sestriných pochybných aktivitách si myslím, že ho skôr potrebuje na niečo iné. Stretol sa niekto s tým, aby zahraničná VŠ požadovala od študenta rodné listy jeho súrodencov?
dana9
31.03.11,11:11
to je blbost ako hrom, navyse v rozpore so zakonom a europskymi normanmi na ochranu osobnych udajov

doplnam, myslim tym to, aby nejaka skola ziadala rodny list surodencov ich studenta
Niuška
31.03.11,11:28
K vydaniu rodného listu je potrebná osobná prítomnosť osoby, o ktorej rodný list ide alebo príbuzný v prvom pokolení. Doklad sa vydáva na počkanie na základe žiadosti. Za vydanie dokladu sa platí správny poplatok v hotovosti 1,50 € – v zmysle zákona č. 145/95 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov.
Stanislav 1975
31.03.11,11:35
Matka snáď nepotrebuje žiadne povolenie na duplikát RL svojho dieťaťa. To už sa obávame aj vlastných rodičov, či? Mala si pýtať tvoje povolenie? To snáď nemyslíš vážne.

Tweety- na, ale ona je už dospelá a to už nieje ako ked je dieťa neplnoleté a matka je jej zákonnou zástupkyňou...- ja si tiež myslím, že jej nič nemali dať...
ivka70
31.03.11,11:53
Tweety- na, ale ona je už dospelá a to už nieje ako ked je dieťa neplnoleté a matka je jej zákonnou zástupkyňou...- ja si tiež myslím, že jej nič nemali dať...

Podla prispevku 9 tvoj rodny list vydaju tebe, tvojim rodicom a tvojim detom.
Takze matrika neporusila zakon.