feriva
31.03.11,13:42
Dobrý deň, chcem sa informovať. Chodím s dcérkou k logopedičke a tento týždeň nám oznámila, že od apríla sa má polhodinové sedenie platiť a to 10 euro.Doteraz sme mali sedenia zadarmo, chodili sme každý týždeň, keďže dcéra má vývojovú dysfáziu.Odôvodnila to tým, že namajú dotácie. Môžte mi poradiť či je to skutočne všade alebo sa jedná iba o niektorých logopédov? A keďže má dcérka diagnózu a potrebuje sústavne logopéda (každý týždeň) či existuje nejaké riešenie? ďakujem
BXLmiami
31.03.11,11:54
Pozri tému v zdravotníctve-odmietnutie ošetrenia.Bohužiaľ,od zajtra kopa lekárov nemá zmluvy.
Chobot
31.03.11,11:54
Dobrý deň, chcem sa informovať. Chodím s dcérkou k logopedičke a tento týždeň nám oznámila, že od apríla sa má polhodinové sedenie platiť a to 10 euro.Doteraz sme mali sedenia zadarmo, chodili sme každý týždeň, keďže dcéra má vývojovú dysfáziu.Odôvodnila to tým, že namajú dotácie. Môžte mi poradiť či je to skutočne všade alebo sa jedná iba o niektorých logopédov? A keďže má dcérka diagnózu a potrebuje sústavne logopéda (každý týždeň) či existuje nejaké riešenie? ďakujem

A iného logopéda sa nedá nájsť? V akej poisťovni je dcéra? Má s tou poisťovňou logopéd zmluvu? Možno od 1.4. nebude zazmluvnený s danou poisťovňou. Teraz sa predlžujú, obnovujú a uzatvárajú nové zmluvy, prípadne sa ukončujú staré, ak poisťovňa nedohodla podmienky s lekárom.

Ten dôvod, že "nemajú dotácie" sa mi zdá čudný. Aké dotácie? Veď úkony prepláca ZP. Od koho nemá dotácie? Viac by som vyspovedal logopedičku.
zdenka131
31.03.11,13:08
Pri vývinovej dysfázií - špecificky narušenom vývine reči dcéra skutočne potrebuje pomoc logopéda.

Neplatí sa u každého logopéda rovnako. Niekde sa neplatí vôbec. Koľko rokov má dcéra, navštevuje MŠ alebo ZŠ? Zisti si, či niektorá MŠ alebo ZŠ v Tvojom okolí nemá školského logopéda, alebo či CŠPP pri ŠZŠ nemá školského logopéda/ ten nepatrí pod zdravotníctvo/.

Tam by si v súčasnej dobe neplatila. Ak chceš, napíš, v ktorom meste bývaš, pokúsila by som sa Ti poradiť konkrétnejšie.
feriva
31.03.11,16:48
Ahoj, ďakujem, som z Bratislavy, konkrétne Petržalka. Dcérka má 4 roky a je so mnou doma máme ešte drobca malého.
feriva
31.03.11,16:51
Ďakujem, za reakciu. My sme v VZP, teraz už musíme platiť, vraj všetci logopédi tak dopadli, ale mne sa to nepáči. Dcéra potrebuje častejšie a za 30 minút 10 euro, je dosť.
Stanislav 1975
31.03.11,17:37
Ahoj, ďakujem, som z Bratislavy, konkrétne Petržalka. Dcérka má 4 roky a je so mnou doma máme ešte drobca malého.

My sme ešte prednedávnom chodili na strečniansku v petržke a neplatili sme...:confused:
Lubo44
31.03.11,17:45
Ja chodím so synom do CPPPaP. Tam sa nič neplatí a myslím, že oni ani so zdravotnými poisťovňami nič nemajú.
BXLmiami
31.03.11,17:54
My sme ešte prednedávnom chodili na strečniansku v petržke a neplatili sme...:confused:
4.3.som Vás upozornila čo sa deje.Nič.Žiadna reakcia,žiadna téma,žiadne pohoršenie.No,bohužiaľ,stalo sa,a platí to od zajtra.
feriva
01.04.11,14:13
Dobrý deň, ďakujem za reakciu. Vy ste tiež z Bratislavy? A kde chodíte, čo je to CPPPaP. ďakujem
Lubo44
01.04.11,15:37
Dobrý deň, ďakujem za reakciu. Vy ste tiež z Bratislavy? A kde chodíte, čo je to CPPPaP. ďakujem
CPPPaP je Centrum pedagogicko-psychologickej prevencie a podpory. Myslím, že by niečo podobné malo byť v každom meste. Okrem logopéda tam sú zväčša detský psychológovia. My tam chodíme na logopédiu a nikdy sme tam neplatili. Oni totiž patria pod školstvo, nie pod zdravotníctvo. Viem o tom, že oni aj chodia do materských škôlok aby tam vyberali deti, ktorým odporúčajú logopedickú prípravu. Okrem toho manželka môjho kolegu je logopedička a pýtal som sa ho, či nevie niečo o tom spoplatnení. Vravel, že to spoplatnenie je naozaj reálne a že to pravdepodobne súvisí so zdravotnými poisťovňami.
db23
08.04.11,18:25
Dobry den, som tiez klinicky logoped z BB. To, ze sa Vam nepaci platba u logopeda, je sice pochopitelne, ale co mame my robit? Tiez som musela pristupit k platbam. Uvedomili ste si mila mamicka, ze chodite k logopedovi raz do tyzdna? Pretoze ja a moji kolegovia davaju teminy raz do mesiaca, pretoze poistovna viac nepreplati, takze klobuk dolu pred kolegynou, pretoze Vas robi zadarmo. Kto v tomto state pracuje zadarmo? Poistovna kazdemu logopedovi znizila limity na take sumy, ze nezaplatia ani najdolezitejsie poplatky (prenajom, skolenia, BOZP, socialne, zdravotne odvody, ...). POistvone nam davaju pokuty, pretoze sme prekrocili limit osetrenych pacientov - namiesto 50 za tyzden sme urobili 60, pretoze k nam ludia chodia a chcu chodit. Je to normalne? Aby Vam niekto daval pokuty za to, ze ste kvalitna a ludia k Vam chcu chodit? 10 eur sa Vam zda za terapiu vyvinovej dysfazie vela?:) kolko zaplatite v Mcdonalde za jeden sendvic? Nehnevajte sa na moju reakciu, ale za toto vsetko moze stat a poistovne. Nie my, radovi logopedi, ktori sa snazia robit svoju pracu zodpovedne a ludia sa stazuju.
7lienka
08.04.11,18:57
Dobry den, som tiez klinicky logoped z BB. To, ze sa Vam nepaci platba u logopeda, je sice pochopitelne, ale co mame my robit? Tiez som musela pristupit k platbam. Uvedomili ste si mila mamicka, ze chodite k logopedovi raz do tyzdna? Pretoze ja a moji kolegovia davaju teminy raz do mesiaca, pretoze poistovna viac nepreplati, takze klobuk dolu pred kolegynou, pretoze Vas robi zadarmo. Kto v tomto state pracuje zadarmo? Poistovna kazdemu logopedovi znizila limity na take sumy, ze nezaplatia ani najdolezitejsie poplatky (prenajom, skolenia, BOZP, socialne, zdravotne odvody, ...). POistvone nam davaju pokuty, pretoze sme prekrocili limit osetrenych pacientov - namiesto 50 za tyzden sme urobili 60, pretoze k nam ludia chodia a chcu chodit. Je to normalne? Aby Vam niekto daval pokuty za to, ze ste kvalitna a ludia k Vam chcu chodit? 10 eur sa Vam zda za terapiu vyvinovej dysfazie vela?:) kolko zaplatite v Mcdonalde za jeden sendvic? Nehnevajte sa na moju reakciu, ale za toto vsetko moze stat a poistovne. Nie my, radovi logopedi, ktori sa snazia robit svoju pracu zodpovedne a ludia sa stazuju.

A my účtovníci máme čo robiť?
Klobúk dole pred každý kto sa touto prácou živí!!!!!
Ako môže jeden lekár, ktorý prisahal, postaviť pomoc na váhu?
Opýtaj sa tvojho účtovníka komu prisahal pomoc, či všetky jeho úkony Ti poctivo účtuje, či má všetko zaplatené! Lebo Ty mu to chceš doplatiť vzhľadom nato, že aj Tebe to tvoji zákazníci dobrovolne nasilu doplácajú!

A ešte jedna otázka - KTO JE ŠTÁT A POISŤOVNE???

rada by som to vedela
mimotemy
db23
08.04.11,19:31
Trosku mimo temy:)
7lienka
11.04.11,18:02
ja viem, preto som to pridala

ale neodpovedala si
BXLmiami
12.04.11,05:34
A my účtovníci máme čo robiť?
Klobúk dole pred každý kto sa touto prácou živí!!!!!
Ako môže jeden lekár, ktorý prisahal, postaviť pomoc na váhu?
Opýtaj sa tvojho účtovníka komu prisahal pomoc, či všetky jeho úkony Ti poctivo účtuje, či má všetko zaplatené! Lebo Ty mu to chceš doplatiť vzhľadom nato, že aj Tebe to tvoji zákazníci dobrovolne nasilu doplácajú!

A ešte jedna otázka - KTO JE ŠTÁT A POISŤOVNE???

rada by som to vedela
mimotemy
Doporučujem,aby si tieto pripomienky napísala do svojej poisťovne,do ktorej platíš peniaze a ktorá Ti má zabezpečiť zdravotnú starostlivosť.