mareček
31.03.11,13:45
Podľa § 68 ods. 1 písm. b) ZP som chcel okamžite ukončiť PP z dôvodu závažného porušenia prac. disciplíny tým, že zamestnanec spreneveril a rozpredal zverený majetok firmy vo forme tovaru. S tým, že zamestnanec mi na túto okamžitú výpoveď odpísal, že som prešvihol lehotu (lehota na § je 2 mesiace od zistenia dôvodu) o 5 dní od zistenia dôvodu t.j. príklad zistil som to 17.12.2010. a výpoveď som dal k 22.2.2011. ešte je aj dlhodobo PN. Hmotnú zodpovednosť má podpísanú ešte za bývalého vedenia. Mám nejakú šancu aby mi spreneverený tovar zaplatil? A môžem ho vyhodiť počas PN?
terezamaria
31.03.11,12:08
Podľa § 68 ods. 1 písm. b) ZP som chcel okamžite ukončiť PP z dôvodu závažného porušenia prac. disciplíny tým, že zamestnanec spreneveril a rozpredal zverený majetok firmy vo forme tovaru. S tým, že zamestnanec mi na túto okamžitú výpoveď odpísal, že som prešvihol lehotu (lehota na § je 2 mesiace od zistenia dôvodu) o 5 dní od zistenia dôvodu t.j. príklad zistil som to 17.12.2010. a výpoveď som dal k 22.2.2011. ešte je aj dlhodobo PN. Hmotnú zodpovednosť má podpísanú ešte za bývalého vedenia. Mám nejakú šancu aby mi spreneverený tovar zaplatil? A môžem ho vyhodiť počas PN?

§ 68
(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec
a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
b) porušil závažne pracovnú disciplínu.
(2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4.

Počas PN výpoveď nemôžeš dať, výnimku tvorí len § 63, ods.1, písm.a/ ZP.
Pozri si aj § 64 ZP - Zákaz výpovede.
willma
31.03.11,13:04
ale také trestné oznámenie ......
rdb
31.03.11,13:17
Uhradu skody za sprenevereny tovar mozes ziskat tak ze podas trestne oznamenie. Potom sa priprav na to, ze budes muziet spreneveru presne dokazat. PRESNE. Ze naozaj on a nikto iny a aj jej presnu vysku. Obvykle v tomto nepostacuju svedecke vypovede a potrebujes pisomne dokazy. Podpisane vydajky, ktore v skutocnoasti neboli vydane ziadnemu zakaznikovi a podobne.
Lehotu na vypoved si naozaj presvihol.
mareček
05.04.11,08:04
Chcel by som sa opýtať? Zamestnanec ma pisomne požiadal o preplatenie dovolenky, ale ja mu ju nechcem preplatiť. Chcem, aby mi tými peniazmi zaplatil to manko čo urobil. Zamestnanec mi povedal, že ma dá na súd o neplatnosť výpovede a aj nepreplatenie dovolenky. Mám nejaké šance na súde? Alebo mu mám tú dovolenku zaplatiť.... Pomôžte, poraďte poprosím o trošku viac názorov - odpovedí ĎAKUJEM
Gabi03
05.04.11,08:16
1. Máš ty alebo najmä on dôkaz o tom, kedy si sa o porušení PD dozvedel?
2. Čo znamená preplatenie dovolenky? Preplatiť dovolenku sa môže iba v tom prípade, ak je skončení alebo sa končí pracovný pomer a dovolenka sa nestihla vyčerpať. Alikvótna časť sa prepláca. Povinne.
3. Ak si čerpá riadne dovolenku, má nárok na náhradu mzdy priemerného zárobku. Teda tiež povinne musíš dať.
terezamaria
05.04.11,09:51
Chcel by som sa opýtať? Zamestnanec ma pisomne požiadal o preplatenie dovolenky, ale ja mu ju nechcem preplatiť. Chcem, aby mi tými peniazmi zaplatil to manko čo urobil. Zamestnanec mi povedal, že ma dá na súd o neplatnosť výpovede a aj nepreplatenie dovolenky. Mám nejaké šance na súde? Alebo mu mám tú dovolenku zaplatiť.... Pomôžte, poraďte poprosím o trošku viac názorov - odpovedí ĎAKUJEM

Moment, píšeš, že je dlhodobo PN. Až je stále na PN-ke, tak dovolenku mu preplatíš až vtedy, keď skončí pracovný pomer.