Daggmar
31.03.11,14:19
Všetkých pozdravujem a prajem krásny deň.

Pracujem s DPH ale teraz som z tých paragrafov " jeleň". Nemám skúsenosť z dovozom tovaru z EU. Je niekde definované, čo je pre dph tovar ? Ak sa jedná o dovoz zmrazeného materialu, ktorý sa napr. pečie než sa dostane ku konečnému spotrebiteľovi tiež sa jedná o dovoz tovaru z EU ?? musi sa samozdaniť ?
Ak sa spoločnosť stane platcom dph pri samozdanení tovaru ako sa to na tlačive preukáže?

Ďakujem za každú radu.
Katarína Cigánová
31.03.11,12:30
Všetkých pozdravujem a prajem krásny deň.

Pracujem s DPH ale teraz som z tých paragrafov " jeleň". Nemám skúsenosť z dovozom tovaru z EU. Je niekde definované, čo je pre dph tovar ? Ak sa jedná o dovoz zmrazeného materialu, ktorý sa napr. pečie než sa dostane ku konečnému spotrebiteľovi tiež sa jedná o dovoz tovaru z EU ?? musi sa samozdaniť ?
Ak sa spoločnosť stane platcom dph pri samozdanení tovaru ako sa to na tlačive preukáže?

Ďakujem za každú radu.
ano z pohladu DPH . je to tovar . / kategoria tovar , material pozná účtovníctvo /
Zákon o DPH pozná dve kategorie dodanie , resp nadobudnutie - tovaru alebo služby .
V danovom priznamí sú na samozdanenie patričné riadky .
DPH je náročná problematika , treba sa sňou oboznámit komplexne.
xiastro
31.03.11,12:32
Všetkých pozdravujem a prajem krásny deň.

Pracujem s DPH ale teraz som z tých paragrafov " jeleň". Nemám skúsenosť z dovozom tovaru z EU. Je niekde definované, čo je pre dph tovar ? Ak sa jedná o dovoz zmrazeného materialu, ktorý sa napr. pečie než sa dostane ku konečnému spotrebiteľovi tiež sa jedná o dovoz tovaru z EU ?? musi sa samozdaniť ?
Ak sa spoločnosť stane platcom dph pri samozdanení tovaru ako sa to na tlačive preukáže?

Ďakujem za každú radu.

zakon o dph rozlisuje len tovar a sluzby.
ak sa spolocnost stane platitelom a nie len osobou registrovanou na ucely nadobudnutia tovaru ci sluzby, v DP DPH sa to uvadza v nadobudnuti tovaru a zaroven aj v odpocitani dane.
Daggmar
31.03.11,13:29
Ďakujem za skore odpovede.
Takže z pohladu dph je lepsie začínajúcej sro stať sa dobrovolnym platcom, kedže je predpoklad prekrocenia hodnoty tovaru za rok 13 941,45 €. A ako je to s nakupom HIM z EU ? ked ho nadobudnu bez dph /nejedna sa o tovar u nadobudatela/ dodavatel ho asi uvedie v DPH suhrnom ako vyvoz tovaru ? tiež bude HIM treba samozdaniť? to mi logicky akosi nesedí .... :confused:
xiastro
31.03.11,14:05
Ďakujem za skore odpovede.
Takže z pohladu dph je lepsie začínajúcej sro stať sa dobrovolnym platcom, kedže je predpoklad prekrocenia hodnoty tovaru za rok 13 941,45 €. A ako je to s nakupom HIM z EU ? ked ho nadobudnu bez dph /nejedna sa o tovar u nadobudatela/ dodavatel ho asi uvedie v DPH suhrnom ako vyvoz tovaru ? tiež bude HIM treba samozdaniť? to mi logicky akosi nesedí .... :confused:


tak tomuto naozaj nerozumiem. nejedna sa o tovar pre nadobudatela... ?
nadobudnuty tovar sa neuvadza v suhrnnom vykaze a vyvoz tiez nie.
Daggmar
31.03.11,18:41
Asi som sa nevyjadrila spravne ...ospravedlnujem sa.
Taliansky dodavatel slovenskej sro preda automat bez dph, ktory je prenho predaj tovaru. Ale pre slovensku sro to bude kupa majetku, ako to bude v tomto pripade s dph? tiez slov. sro ho musi samozdanit ?
xiastro
31.03.11,18:44
Asi som sa nevyjadrila spravne ...ospravedlnujem sa.
Taliansky dodavatel slovenskej sro preda automat bez dph, ktory je prenho predaj tovaru. Ale pre slovensku sro to bude kupa majetku, ako to bude v tomto pripade s dph? tiez slov. sro ho musi samozdanit ?

ak sa nemylim, obdobna otazka bola predsa zodpovedana
janaGT
18.10.11,10:07
V danovom priznamí sú na samozdanenie patričné riadky .


prosím vás, do ktorých riadkov v dp dph sa uvádza samozdanenie?
Economic
18.10.11,13:45
prosím vás, do ktorých riadkov v dp dph sa uvádza samozdanenie?

Ak máš dobrý softvér, tak Ti to pri zaúčtovaní hodí do správnych riadkov. Robíš to ručne ? /7,8 a samozrejme pri odpočítaní v celkovej sume/
janaGT
20.10.11,08:53
Ak máš dobrý softvér, tak Ti to pri zaúčtovaní hodí do správnych riadkov. Robíš to ručne ? /7,8 a samozrejme pri odpočítaní v celkovej sume/

práveže mám soft o ničom ... a zahraničné fa som nerobila ani nepamätám ...
a potom ešte aj do r. 21?
ak mám napr. suma na fa 100,- eur, tak samozdanenie urobím 100 * 20%, 100 dám do r. 7, 20 dám do r. 8 a 21, správne to chápem?