saabinna
31.03.11,15:51
Ahoj, chcem sa spytat jednu vec, pracovala som na zivnost v jednej firme, nepodpisali sme ziadnu zmluvu, iba som kazdy mesiac odovzdavala faktury za predchadzajuci mesiac. Momentalne som dostala novu pracu a odchadzam v podstate zo dna na den. Clovek,pre ktoreho som pracovala (ktoremu som poskytovala sluzby) mi odmieta zaplatit fakturu za minuly mesiac. Ako sa da tento problem riesit ? Velmi pekne dakujem za odpovede.
Indeed
02.04.11,06:11
Najlepšie je to riešiť , tak,že ked viem, že odchádzam, tak posledný mesiac nepracujem veľa,keďže viem,že mi nezaplatia...

Inak ak si odovzdávala faktury ,tak sú niekde evidované, preto možeš žiadať jej preplatenie.
KEJKA
02.04.11,06:17
myslím, že na tie peniaze môžeš zabudnúť. mala si počkať, až ti zaplatí, a až potom odísť.
Indeed
02.04.11,06:21
Ahoj, chcem sa spytat jednu vec, pracovala som na zivnost v jednej firme, nepodpisali sme ziadnu zmluvu, iba som kazdy mesiac odovzdavala faktury za predchadzajuci mesiac. Momentalne som dostala novu pracu a odchadzam v podstate zo dna na den. Clovek,pre ktoreho som pracovala (ktoremu som poskytovala sluzby) mi odmieta zaplatit fakturu za minuly mesiac. Ako sa da tento problem riesit ? Velmi pekne dakujem za odpovede.

A to bolo ešte VYBORNE, že si hned mala preplatenú fa, su firmy alebo podnikatelia, čo splacaju faktury najskor o 40-50 dní....:mad:
ada.gustafik@gmail.com
13.04.11,17:27
Ja mam vybornu skusenost so spolocnostou, ktora sa zaobera vymahanim pohladavok. Dostala som peniaze sice s polrocnym oneskorenim a o poplatok 15%, ktory si spolocnost z vymozenej sumy stiahla, sa teraz cez nich sudim. Ale aspon som vacsinu tych penazi vobec uvidela.
Ice dive
13.04.11,17:38
Ja mam vybornu skusenost so spolocnostou, ktora sa zaobera vymahanim pohladavok. Dostala som peniaze sice s polrocnym oneskorenim a o poplatok 15%, ktory si spolocnost z vymozenej sumy stiahla, sa teraz cez nich sudim. Ale aspon som vacsinu tych penazi vobec uvidela.
to je síce pekné, avšak asi si mala dajakú zmluvu, alebo právny základ, na základe čoho sa dali tie peniaze vymôcť, ak by to nebolo ani tá spoločnosť by do toho nešla...

zadávateľka nemá v rukách nič... takže odporúčam na starého zamestnávateľa čím skôr zabudnúť a povedať si stáva sa aj horšie...
ada.gustafik@gmail.com
14.04.11,05:21
Mala som fakturu a mailovu komunikaciu, ktora dokazovala kontakt s odberatelom. Na zaklade toho sme to vymahali. Predpokladam, ze je tam aj silny efekt, ked Ta kontaktuje vymahacska spolocnost, ze si nezaplatil a ty si si toho vedomy... zbytocne sa nevykrucat. Nebolo treba nic platit vopred - poplatok sa strhaval z vymozenej sumy, takze za pokus to podla mna stoji!! Nepodporovat dalej ludi, co si myslia, ze mooozu seckoooo....
Indeed
15.04.11,06:13
Ja mam vybornu skusenost so spolocnostou, ktora sa zaobera vymahanim pohladavok. Dostala som peniaze sice s polrocnym oneskorenim a o poplatok 15%, ktory si spolocnost z vymozenej sumy stiahla, sa teraz cez nich sudim. Ale aspon som vacsinu tych penazi vobec uvidela.

Možno som niečo nie celkom správne pochopil...

Takže ista spoločnosť Ti vymohla nejaku dlžnu sumu, a Tvoj prejav vďačnosti

je že sa snimi súdiš ?
ada.gustafik@gmail.com
15.04.11,18:13
Možno som niečo nie celkom správne pochopil...

Takže ista spoločnosť Ti vymohla nejaku dlžnu sumu, a Tvoj prejav vďačnosti

je že sa snimi súdiš ?

;)) mozno som sa nepresne vyjadrila. Sudim sa s dlznikom, ktory sice teraz zaplatil celu vysku faktury, ale vzhladom nato, ze 15% islo vymahacskej spolocnosti, tak sa sudime este, aby uhradil tych 15%... dufam, ze to teraz dava zmysel.