krull
31.03.11,17:02
Dobry den!

Zijem v domacnosti so synom, na ktoreho stiha exekutor a bola mu dorucena vyzva na vyhlasenie majetku. Nakolko nema ziaden majetok ani hnutelny ani nehnutelny, chcem sa spytat, ci je mozne, ze by mohli siahnit na majetok rodica alebo rodinneho prislusnika? Syn ma 25 rokov.

Za odpoved dakujem!
TinaL
31.03.11,15:26
Nie, nemôže siahnuť na majetok rodiča ani rodinného príslušníka. Je to exekúcia voči nemu. Len jedna rada pre syna. Ak aj nemá hnuteľný či nehnuteľný majetok, môžu mu siahnuť na príjem, ak nejaký má. Ten nech sa radšej dohodne s exekútorom na splátkovom kalendári ako to len tak nechať. Exekútor môže viesť exekúciu roky. T. j. ak sa zamestná, tak to zistí a okamžite dá avízo jeho zamestnávateľovi.
krull
31.03.11,15:29
Za odpoveď Vám ďakujem!
TinaL
03.04.11,12:29
Chcem ešte upozorniť aj na túto diskusiu, ktorú som našla tu na porade:
http://www.porada.sk/t161189-exekutor-a-rodinni-prislusnici.html
Osobne som sa s takýmto niečim ešte nestretla a ani nepočula o tom, že by siahli na majetok rodinného príslušníka. Skúste si pozrieť aj tú diskusiu.
bubkoch
03.04.11,15:16
Chcem ešte upozorniť aj na túto diskusiu, ktorú som našla tu na porade:
http://www.porada.sk/t161189-exekutor-a-rodinni-prislusnici.html
Osobne som sa s takýmto niečim ešte nestretla a ani nepočula o tom, že by siahli na majetok rodinného príslušníka. Skúste si pozrieť aj tú diskusiu.

siahnut na majetok ineho exekutor samozrejme nemoze, ale ak syn ma trvale bydlisko u rodicov, tak to, ze hnutelne veci v dome patria rodicom a nie synovi budu musiet rodicia preukazat, ak nepreukazu, exekutor moze dovodne predpokladat, ze patria synovi a teda moze na nich suiahnut
misoft
03.04.11,15:32
Už vidím tých rodičov, ktorí budú napr. preukazovať pôvod 20 ročného televízora, že je ich, keď už ani doklad o kúpe nemajú. Ono totiž tých exekútorov v tých makoviciach ani netrkne, že staré veci (prípadne skoršieho dátumu výroby) nebudú na 100% patriť potomkovi.
To len tak na okraj.
bubkoch
03.04.11,15:42
tak 20r TV exekutora zaujimat nebude, lebo jeho hodnota je nulova ...
:D
misoft
03.04.11,17:47
No ja mám napr. 15 ročný OTF a ide ako za mlada (o.i.). Hodnota teda nie je vôbec nulová. Ešte stále ho za nejaké evri môžem streliť. Zaujímalo by to exekútora?
Mária27
03.04.11,18:02
Myslíš, že by 25 ročný syn vlastníl 20 ročný televízor?:D
misoft
04.04.11,08:00
Nikdy nevieš, čo sa v hlave exekútora deje - často úplne abnormality.
rdb
04.04.11,08:25
Zial je to tak, ze ak sa exekuctor rozhodne, ze bude uspokojovat exekuciu z hnutelneho majetku aukciou tak pride do trvaleho bydliska povinneho a vsetko co uzna za vhodne sa v sprievode policie bude spisovat a odnasat. Zial zakon je taky, ze ty musis dokazat, ze ten predmetny majetok je tvoj a nie synov. Ak to dokazat nevies a exekutorovi sa bude zdat vhodny do aukcie urcite ho odnesie. Samozrejme ze tu nehovorime o ziadnych 20 rocnych televizoroch, ale o umeleckych dielach, sperkoch a podobne.
účtovník 007
04.04.11,08:46
Zial je to tak, ze ak sa exekuctor rozhodne, ze bude uspokojovat exekuciu z hnutelneho majetku aukciou tak pride do trvaleho bydliska povinneho a vsetko co uzna za vhodne sa v sprievode policie bude spisovat a odnasat. Zial zakon je taky, ze ty musis dokazat, ze ten predmetny majetok je tvoj a nie synov. Ak to dokazat nevies a exekutorovi sa bude zdat vhodny do aukcie urcite ho odnesie. Samozrejme ze tu nehovorime o ziadnych 20 rocnych televizoroch, ale o umeleckych dielach, sperkoch a podobne.

S týmto príspevkom musím na 100% súhlasiť.
Vlastníctvo veci preukazuje ten, u koho má "bezmajetník" trvalý pobyt.

:rolleyes:Ani hodiny s reklamou firmy neobišla exekučná nálepka. Neviem, či mali hodnotu 5€.
TinaL
04.04.11,16:23
siahnut na majetok ineho exekutor samozrejme nemoze, ale ak syn ma trvale bydlisko u rodicov, tak to, ze hnutelne veci v dome patria rodicom a nie synovi budu musiet rodicia preukazat, ak nepreukazu, exekutor moze dovodne predpokladat, ze patria synovi a teda moze na nich suiahnut
Myslela som tým, že na nehnuteľný majetok siahnuť nemôže, s tými hnuteľnými vecami na adrese trvalého bydliska to môže byť tak ako uvádzajú v diskusii, ktorú som uviedla, ale som v kontakte s exekútormi a zatiaľ ani jeden sa k takejto činnosti nepodujal. Asi je to pre nich dosť komplikované a problematické riešenie, aby to robili.