erika1211
31.03.11,17:09
Zdravím všetkých skvelých poraďákov,
pleease potrebujem radu, v práci na mňa čaká niečo také, ako " Evidenčný list dôchodkového poistenia ", kedže ja som z týchto záležitosti úplne mimo :confused: rada by som sa od vás dozvedela čo to má akože byť, v práci som sa s týmto ešte nestretla, a divné je to, že to došlo len mne, ostatným kolegom nie :eek: a ja vôbec netuším čo to je ... a kedže sa našej učtovničke neviem dovolať a nikto mi nevie povedať k čomu je to dobré , prosím o radu vás- skúsenejších :D pretože všetci len chcu podpis, ale nebudem predsa podpisovať to, čomu nerozumiem... ďakujem pekne vopred všetkým za rady :)
Andyke
31.03.11,15:12
Ukončila si prac.pomer?
erika1211
31.03.11,15:14
noo ako sa to vezme ... v podstate nastúpila som do terajšej práce k 1.11.2010 tá firma sa menila z s.r.o. na a.s. a tým pádom sme všetci 1.2.2011 dostali nové zmluvy ...
srska
31.03.11,15:17
TinaL
31.03.11,15:20
Evidenčný list sa robí pre zamestnancov narodených pred 1.1.1985. A preto chcú podpis, že súhlasíš s tým, čo je na evidenčnom liste za rok 2010 uvedené, že súhlasí so skutočnosťou. Nič hrozné v tom nie je, len si pozri, že či súhlasí výška vymeriavacieho základu, predpokladám, že v tvojom prípade je to výška hrubých miezd a keďže si nastúpila len v novembri tak to bude za 2 mesiace roku 2010.
erika1211
31.03.11,15:42
pred 1985 ??? no tak ja som 87 takže už vonkoncom nechápem prečo ja :confused: noo v podstate to tam mám za 3 mesiace- nov. dec. a január
drobeceva
31.03.11,15:50
ELDP je veľmi podstatný "dôkazový" materiál pre zamestnanca, na ktorom sú okrem jeho osobných údajov zaznamenané vymeriavacie základy za každý odpracovaný rok. Svojim podpisom zamestnanec potvrdzujem správnosť uvedených údajov.
ELDP sa postupuje na SP v prípade, ak zamestnanec u daného zamestnávateľa vystúpi. Je veľmi dôležitý pre Teba, ak budeš mať nárok na dôchodok.
Takže kľudne podpíš - mala by si tam mať VZ za uvedené obdobie v prísl.firme.
U nového z-ľa bude vystavený nový ELDP.
TinaL
31.03.11,15:57
pred 1985 ??? no tak ja som 87 takže už vonkoncom nechápem prečo ja :confused: noo v podstate to tam mám za 3 mesiace- nov. dec. a január
Prepáč, ten dátum bola z mojej strany hlúposť, niečo som si zle prečítala. Opravujem sa. To je dátum dôležitý pre zápisy pre zamestnávateľa. U takých zamestnancov je treba zapisovať aj iné údaje, ale to nie je podstatné vedieť pre teba.
Normálne sa hanbím, že som také niečo vypustila ...
katka50
31.03.11,16:58
Zdravím všetkých skvelých poraďákov,
pleease potrebujem radu, v práci na mňa čaká niečo také, ako " Evidenčný list dôchodkového poistenia ", kedže ja som z týchto záležitosti úplne mimo :confused: rada by som sa od vás dozvedela čo to má akože byť, v práci som sa s týmto ešte nestretla, a divné je to, že to došlo len mne, ostatným kolegom nie :eek: a ja vôbec netuším čo to je ... a kedže sa našej učtovničke neviem dovolať a nikto mi nevie povedať k čomu je to dobré , prosím o radu vás- skúsenejších :D pretože všetci len chcu podpis, ale nebudem predsa podpisovať to, čomu nerozumiem... ďakujem pekne vopred všetkým za rady :)

http://www.porada.sk/t23660-evidencny-list-dochodkoveho-poistenia-eldp.html
erika1211
31.03.11,17:05
ok, ďakujem teda všetkým pekne za rady ... len mi je to divné, prečo to isté nedostali na podpis aj kolegovci, prečo len ja ??? v podstate aj oni dostali nové zmluvy ako ja a ich, aj ked dlhší prac. pomer bol tiež ukončený k 31.1 čiže takisto dostali 1.2.2011 nové zmluvy ako ja a im nič také ako ELDP nedošlo ... prečo ???
TinaL
31.03.11,17:14
Možno im to dajú neskôr. Hlavné je, že to dali tebe a to je dobré. :) Ostatné ťa nemusí trápiť. Stačí to len podpísať a vrátiť zamestnávateľovi.
drobeceva
31.03.11,17:18
ok, ďakujem teda všetkým pekne za rady ... len mi je to divné, prečo to isté nedostali na podpis aj kolegovci, prečo len ja ??? v podstate aj oni dostali nové zmluvy ako ja a ich, aj ked dlhší prac. pomer bol tiež ukončený k 31.1 čiže takisto dostali 1.2.2011 nové zmluvy ako ja a im nič také ako ELDP nedošlo ... prečo ???
Buď rada. Teraz sa s tým už ani veľmi nestretávam, ale v minulosti vieš, koľko problémov mali ľudia, čo odchádzali do dôchodku a nemali /vtedajšie/ ELDZ v poriadku? Zo SP chodili dožiadania a chýbajúce roky si museli naháňať.