kofco1
31.03.11,18:45
Dobrý deň mohol by mi niekto poradiť ohľadom smenovej prevádzky. Zaujímali by ma odpovede na nasledovné otázky.

1, Je povinnosť platiť zamestnancom príplatok za prácu v Sobotu, Nedeľu alebo vo sviatok?

2, Od kedy a aké sú príplatky za prácu po 22:00 ?

3, Ako sa vypočítava nárok na dovolenku pri pracovníkoch, ktorí pracujú v smenovej prevádzke?

4, Je možné, aby zamestnanci pri smenovej prevádzke mali aj prácu nadčas a do akej max. výšky.

Ďakujem za pomoc.
IvetaH
31.03.11,17:30
[QUOTE=kofco1;1708553]Dobrý deň mohol by mi niekto poradiť ohľadom smenovej prevádzky. Zaujímali by ma odpovede na nasledovné otázky.

1, Je povinnosť platiť zamestnancom príplatok za prácu v Sobotu, Nedeľu alebo vo sviatok? Príplatky za sobotu, nedeľu nemusí, sviatok musí, ak ho odpracuje.

2, Od kedy a aké sú príplatky za prácu po 22:00 ? Príplatok za prácu v noci musí platiť od 22 do 6 hod.

3, Ako sa vypočítava nárok na dovolenku pri pracovníkoch, ktorí pracujú v smenovej prevádzke? Musíš si prečítať ZP § 104, to je veľmi široká otázka.

4, Je možné, aby zamestnanci pri smenovej prevádzke mali aj prácu nadčas a do akej max. výšky. Nadčas môže byť len podľa §97 a 98.

Zadal si tak rozsiahly záber, že sa stručne nedá odpovedať. Skús najskôr zákonník práce §87 a z toho vychádzaj.
A zadaj si do google " nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas" vyberie ti všetko o tvojich otázkach.
Ak by si niečo potreboval podrobnejšie, pýtaj sa.