Aja912
31.03.11,22:48
Prosím o radu, chcela by som objednať dovolenku priamo cez ubytovacie zariadenie v zahraničí, konkrétne je to Zaton v Chorvátsku. Majú na stránke nejaký objednávaci formulár, kde sa vyplnia údaje o osobách + číslo platobnej karty. Viete mi niekto poradiť ako prebieha taká rezervácia, a hlavne platba?
Rozalka
31.03.11,20:54
Ku konkrétnej rezervácii a platbe poradiť neviem, na čo si však musíš dať pozor, v linku stránky musí byť namiesto "http" uvedené "https" a buď hore, v tom istom riadku alebo dole ikonka zámku. Ak to chýba, v žiadnom prípade neuvádzaj údaje tvojej platobnej karty.
KEJKA
31.03.11,21:10
ja som si takto rezervovala ubytovanie pre tri osoby v Taliansku a dopadlo to super.
Oni tie peniaze nestiahli, len mali údaje, keby som neprišla, tak by si asi stiahli avizovaný stornopoplatok, to neviem.
Ja som však platila reálne až na mieste pri ubytovaní.
tri roky dozadu, odvtedy som už počula množstvo varovaní na možné zneužitie karty, k tomu sa vyjadriť neviem.
Rozalka
01.04.11,20:04
Momentálne som v kúpeľnom mestečku neďaleko rumunských hraníc, rezervácia tiež prebehla tak ako píše Kejka, zatiaľ si nič nestiahli (mám sms notifikáciu). Priznám sa, asi by som neverila rezervácii v hoteli kdesi v Ázii alebo Afrike .... zatiaľ mám dobré skúsenosti.
Ryjanka
03.04.11,16:37
Ja som rezervovala a platila izbu online velakrat a nielen v Europe(Island, Spanielsko, Portugalsko), aj v Peru, Thajsku. Najprv som si samozrejme precitala referencie ludi co tam uz byvali a ak sa mi miesto pozdavalo ,vyplnila som formular a aj ak vyzadovali info o karte. Vzdy som si potom kontrolovala ucet kedy stiahli a kontaktovala ich ci je rezervacia ok ci tam mam zabezpecene ubytovanie. Verim vsak tomu ze sa najdu aj podvodne miesta kde cloveka len oberu o peniaze. Ja s nimi nemam nastastie skusenost.Ak niekto nechce pouzit kartu je mozne nakontaktovat hotel ci uz mailom ci telefonicky a vysvetlit im ze napr nemam kartu, ale ze isto pridem ci by izbu rezervovali. Aj tak sa da.Niektore hotely peniaze stiahnu hned alebo len depozit, a ine len po prichode cloveka. Chcu vsak udaje karty pre pripad nedostavenia sa osoby na storno poplatky.
Aja912
05.04.11,10:25
Ďakujem všetkým za rady. :)