Susan
03.01.06,09:35
Mili poradaci, v prvom rade zelam vsetkym stastny novy rok a vela uspechov, ale hlavne zdravia.
Nema niekto nahodou vzor o vzajomnom zapocte medzi SR a Rakuskom pri zapocitavani pohladavok a zavazkov?? Neviem ako doriesit takyto zapocet ku koncu roka 2005, aby sa mi vycistili pohladavky a zavazky!!
Dakujem za kazdu informaciu a radu, alebo "Vzor" takehoto zapoctu.
liba2
03.01.06,09:10
Tu sú nejaké vzory. Inak urobila by som to klasicky, len mena bude iná.

http://www.porada.sk/t15983-dohoda-o-vzjomnom-zapotan-pohladavok-a-zavazkov.html
Susan
03.01.06,10:50
Dakujem za usmernenie, ale potrebovala som vzor dohody ale v NJ alebo v AJ. Vlasne ani neviem, ci sa podobne dohody robia aj v Rakusku.
liba2
03.01.06,18:51
Dakujem za usmernenie, ale potrebovala som vzor dohody ale v NJ alebo v AJ. Vlasne ani neviem, ci sa podobne dohody robia aj v Rakusku.Pre sformovanie zápočtu nie je predpísaná úprava. Rozhodujúci je obsah tak, aby pohľadávky ktoré sa navzájom započítavajú, boli identifikovateľné tak aby nedošlo k nedorozumeniu, aby bola jasná suma ktorá sa započítava, aby bolo jasné, ktorá strana zaplatí nesplatený zostatok, dokedy a na ktorý účet. Ak ide o 2 právnické osoby, odvolala by som sa na §§ Obch. zákonníka. Toto všetko môže byť vo forme listu. Keď firma obchoduje s Rakúskom, potom v nej určite je niekto, kto dokáže takýto list sformovať v NJ najmä ak bude mať slov. predlohu. Požiadala by som ich, aby ako prejav súhlasu podpísali 1 exem. a nám vrátili (predtým by som to ústne konzultovala). Započítavanie pohľadávok sa bežne robí v okolitých krajinách, len možno tomu nehovoria dohoda.