krokodil28
01.04.11,06:39
Dobrý deň,

chceli by sme si dať spraviť cenové ponuky na plastové okná do 3-izb. bytu na Vlčincoch 3 v ZA, len nevieme to nejak presne odmerať a zase tam nechceme volať na zameranie nejakú konkretnu firmu, kým nie sme pre ňu rozhodnutí. Neporadíte rozmery? 3 izby+1 izba s balkonom

Ďakujem
bobo38
01.04.11,05:25
Predpokladám, že vo vašom okolí v bytovke sú už byty s plastovými oknami, skuste sa popýtať ich, a ak sa Vám nepodarí, tak sa meria od steny po stenu v ktorej je osadené okno...poprípade skuste vyhľadať firmu ktorá ponúka zameranie zadarmo.
AlaNR
01.04.11,05:50
Z pohľadu čistého laika - ja som si okná merala sama približne, potom som si rozposlala dopyty po firmách.
Keď som si vybrala, prišli chlapíci a vymerali si po svojom. Aj keď tam samozrejme bol rozdiel, nebol taký, aby prerábali cenovú ponuku.
krokodil28
01.04.11,05:54
Z pohľadu čistého laika - ja som si okná merala sama približne, potom som si rozposlala dopyty po firmách.
Keď som si vybrala, prišli chlapíci a vymerali si po svojom. Aj keď tam samozrejme bol rozdiel, nebol taký, aby prerábali cenovú ponuku.

ved to, že my sme si napríklad odmerali balkonove dvere sirku 90cm a v jednej kalkulacii nam supli sirku 80cm, tak sme zmätení:o(
Chobot
01.04.11,06:22
ved to, že my sme si napríklad odmerali balkonove dvere sirku 90cm a v jednej kalkulacii nam supli sirku 80cm, tak sme zmätení:o(

Je rozdiel, ak v požiadavke na cenovú kalkuláciu uvedieš rozmer otvoru v paneli alebo rozmer dverí (okien). Tí, čo vám robili kalkuláciu asi pochopili, že otvor v stene je 90 cm a preto správne určili, že dvere musia mať šírku 80 cm (90-ky dvere by si tam nevopchal, keby otvor mal 90 cm).

Takže stačí pri cenovej kalkulácii uviesť rozmery otvoru v paneli. Inak tie panelákové okná sú štandardizovaných rozmerov, firmy, čo robia okná už vedia, aký rozmer treba. A ako už vyššie povedali, pri objednávke si to oni aj tak presne zmerajú, nespoliehajú sa na meranie klienta.
krokodil28
01.04.11,06:32
Ďakujem:o)
Ľubomír
01.04.11,14:19
Takto to nefunguje. Nechaj si urobiť nezávezné ponuky vo viacerych firmách a podľa ponuky sa rozhodni pre najlepšiu ponuku. Potom ti už tebou vybrana firma okna zamerá. Ziadna seriozna firma ti neurobí okná podľa tojich rozmerov. Zameranie okien je spravidlá zadarmo.
marleau
03.04.11,10:42
Je jedno,či sú rozmery správne alebo nie,každá firma dostane na nacenenie rovnaké podklady.To na výber podľa ceny stačí.
krokodil28
04.04.11,03:43
dakujem velmi pekne vsetkym, idem si rozposlat dopyty na cenove ponuky:o)