Dantess
01.04.11,07:55
Zdravím,

idem z číny kupovať 2 stroje na relaxáciu, atď. Rád by som sa opýtal, že ak chcú platbu cez western union, či to je v poriadku ? Lebo zvyknem o tom čítať, že sa cez to podvádza, atď. Samozrejme platbu chcú vopred, tak sa trošku bojím, ale zas nenájdem asi inú firmu, ktorá by to skôr posielala, než mala prachy.

Na čo by som si mal dávať pozor, aby ma neošklbali ? Máte s tým nejaké skúsenosti ? Dík
srska
01.04.11,16:44
Zdravím,

idem z číny kupovať 2 stroje na relaxáciu, atď. Rád by som sa opýtal, že ak chcú platbu cez western union, či to je v poriadku ? neni Lebo zvyknem o tom čítať, že sa cez to podvádza, atď. Samozrejme platbu chcú vopred, max 30% vopred, 20% pri obdržaní conosamentu (ak to ide kontajnerom) a 50% po obdržaní tovaru tak sa trošku bojím, ale zas nenájdem asi inú firmu, ktorá by to skôr posielala, než mala prachy.

Na čo by som si mal dávať pozor, aby ma neošklbali ? Máte s tým nejaké skúsenosti ? Dík

ak nepoznáš klienta - najlepšie formou dokumentárneho akreditívu
Dantess
02.04.11,07:47
Ďakujem, tak western union som zavrhol a on mi navrhol T/T teda predpokladam prevod z učtu na učet. Tam by som mal mať aspoň trošku väčšiu zábezpeku. Ono asi nenájdem žiadneho obchodníka, ktorý pristúpi na to, že pošle skôr tovar, než obdrží platbu. Ale dík za rady a snáď nás neodrbú, dostali sme ten kontakt od známeho v číne, tak snáď to nebude len nejaká taká firma...
srska
02.04.11,15:26
Ďakujem, tak western union som zavrhol a on mi navrhol T/T teda predpokladam prevod z učtu na učet. Tam by som mal mať aspoň trošku väčšiu zábezpeku. Ono asi nenájdem žiadneho obchodníka, ktorý pristúpi na to, že pošle skôr tovar, než obdrží platbu. Ale dík za rady a snáď nás neodrbú, dostali sme ten kontakt od známeho v číne, tak snáď to nebude len nejaká taká firma...
T/T je platba elektronicky z účtu na účet. ale ak nepoznáš klienta dohodni s ním obchodné podmienky ohľadom postupnej platby. čo ak ti príde nejaký šmejd? čo potom? love naspäť nedostaneš.