dopravcovia
01.04.11,07:55
Zdravím Poraďáci, splnomocnili sme taliansku firmu na zastupovanie pre vrátenie DPH z iných členských štátov. V januári nám vystavili fa za túto službu bez ich DPH a teraz prišlo jej storno a fa s ich DPH. Má alebo nemá byť s DPH? Vie mi niekto poradiť ?
Katarína Cigánová
01.04.11,06:36
Zdravím Poraďáci, splnomocnili sme taliansku firmu na zastupovanie pre vrátenie DPH z iných členských štátov. V januári nám vystavili fa za túto službu bez ich DPH a teraz prišlo jej storno a fa s ich DPH. Má alebo nemá byť s DPH? Vie mi niekto poradiť ?
Pokiaľ ste oba subjekty registrované / jeden SK , druhý IT/ , domnievam sa , že sa jedná o službu podľa §15 odst.1 . Nevidím dôvod inak posudzovat takýto druh služby. Takto by som posudzovala službu podľa slovenského zákona.
Keďže sa však jedná o Vami prijatú službu z Talianska, je potrebné zrejme posúdit službu z pohladu talianskeho zákona o DPH
xiastro
01.04.11,07:22
Zdravím Poraďáci, splnomocnili sme taliansku firmu na zastupovanie pre vrátenie DPH z iných členských štátov. V januári nám vystavili fa za túto službu bez ich DPH a teraz prišlo jej storno a fa s ich DPH. Má alebo nemá byť s DPH? Vie mi niekto poradiť ?

miesto dodania sluzby spocivajucej v sprostredkovani sluzieb zdanitelnej osobe sa posudzuje podla postavenia odberatela tejto sluzby, resp., ako uviedla Katarína Cigánová, posudzuje sa ako podla nasho § 15/1 ZDPH.

Skuste sa opytat, podla coho postupovali pri vystaveni storna faktury, nakolko mali mat uz davno (k 1.1.2008) v talianskom ZDPH zmenene ustanovenie o sluzbach sprostredkovatelov pre zdanitelne osoby.