Vladi87
01.04.11,08:15
Zdravím,

chcel by som sa vás tu iba opýtať, či sa niekto vôbec stretol s nasledovnou patovou situáciou:

Začiatočné podmienky:
- Bytový dom s malým počtom bytov
- Spoločný vodomer na päte domu
- Správcovská spoločnosť XY, ktorá nám má podľa zmluvy o výkone správy vyfaktúrovať vodu
- nájomník Z
---------------------------------
- Nájomník Z sa jedného dňa rozhodne, že spoločnosť XY kradne naše peniaze a na vlastnú päsť (podľa jeho slov mu to ponúkla operátorka BVS) prepíše vodomer zo spoločnosti XY na seba.

Dôsledok situácie
-Správca XY nedostáva faktúry od BVS a tak nám nevie vyfaktúrovať vodu
- Nájomník Z dostáva faktúry od BVS, ale nemôže peniaze od nás vymáhať
- Takže všetky okrem Z neplatia za vodu, lebo de jure nevedia koľko (hoci nájomník Z zverejňuje faktúry, ale vymáhať peniaze od nás nemôže)
- Nájomník Z platí vodu za bytový dom
- Nájomník Z sa teda rozhodol, že nebude platiť nájomné, takže bytovkový účet je v mínuse

Sranda nie?

P.S. Nájomník Z nemal žiadny mandát na vodomer. Nejestvuje zápisnica z takej schôdze (iba že by ju Z sfalšoval)

Vie mi niekto poradiť, aké máme možnosti?
Jozef I
01.04.11,06:32
Nájomník Z by mal dobrovolne prepísať vodomer späť na dom. Za neplatenie ho môže správca dať vysťahovať, nakoľko bude mať nedoplatky. Ak sa sám rozhodol, že chce platiť vodu za celý dom, je to jeho vec. Ak to platiť nechce, mal sa uvedený stav napraviť a je to hlavne v jeho záujme. Lebo on platiť musí, ale od vás peniaze nedostáva.
Jozef Štora
01.04.11,07:12
v prvom rade je to obrovska chyba BVS, ktora domovy vodomer napisala na fyzicku osobu nepodnikatela ktora nevykonava spravu, preto nemoze byt odberatelom. Prihlasku k odberu vody je potrebne podlozit bud listom vlastnictva k miestu odberu, ak je miestom odberu spolocny odber tak zmluvo o vykone spravy alebo o spolocenstve. treba napisat skaredy list do vodarni aby zosuladili stav so zakonom.... staci aj maly advokatik a je to vyriesene...
Vladi87
01.04.11,11:43
už to riešim s vodárňami. Nájomník Z je neoblomný a presvedčený o svojom dobrom úmysle. Vraj nam chcel pomôcť. Cez neho to nepôjde. Známi mi tiež vraveli, že pri prepisovaní vodomeru chcú na BVS aj číslo topánok, a zrazu len tak...