elist
01.04.11,08:20
Nezasielam otázku, ale ale informáciu alebo radu -
odborné výskumy ukazujú na význam zdravého spánku.

Aj náročnú životnú situáciu dokážete dlhodobo zvládať, ak nedôjde k narušeniu spánku. Ak máte ťažkosti so spánkom, najmä prerušovaný spánok alebo skoré budenie sa, je to signál vyhľadať odbornú pomoc, aby sa to neodrazilo na vašom zdraví.
Viac nájdete napr. v odborných psychologických textoch o vyhorení a jeho rizikách, a pod.

Elena
alabut
01.04.11,08:05
?
pasuliatko
01.04.11,17:26
a pointa?
elist
04.04.11,04:13
Vieš, tí, ktorých sa to týka, t. j. ktorí majú nejaký problém s únavou, vyčerpaním, vyhorením zrejme vedia, čo s touto informáciou.

Je to jednoducho informácia - veľa ľudí je v súčasnosti unavených, vyčerpaných, preťažených. Dokážeme to znášať nejakú - aj dlhú - dobu, ak nedôjde k poruche spánku.

Takže - pri únave a vyčerpaní je práve narušenie spánku varovným signálom, že treba vyhľadať odbornú pomoc.


Elena
alabut
04.04.11,14:51
??
buchač
04.04.11,15:54
Nezasielam otázku, ale ale informáciu alebo radu -
odborné výskumy ukazujú na význam zdravého spánku.

Aj náročnú životnú situáciu dokážete dlhodobo zvládať, ak nedôjde k narušeniu spánku. Ak máte ťažkosti so spánkom, najmä prerušovaný spánok alebo skoré budenie sa, je to signál vyhľadať odbornú pomoc, aby sa to neodrazilo na vašom zdraví.
Viac nájdete napr. v odborných psychologických textoch o vyhorení a jeho rizikách, a pod.

Elena


Vieš, tí, ktorých sa to týka, t. j. ktorí majú nejaký problém s únavou, vyčerpaním, vyhorením zrejme vedia, čo s touto informáciou.

Je to jednoducho informácia - veľa ľudí je v súčasnosti unavených, vyčerpaných, preťažených. Dokážeme to znášať nejakú - aj dlhú - dobu, ak nedôjde k poruche spánku.

Takže - pri únave a vyčerpaní je práve narušenie spánku varovným signálom, že treba vyhľadať odbornú pomoc.

Elena

...presne tak ...veľmi jednoduchá ...

Ani odborných výskumov na ňu nie je potrebných ...

P.S.:
Myšlienku , úmysel máš dobrý ...no mám výhrady k jej podaniu ....no neoponujem , ani nedôvodím ...ale dalo by sa ...;)
pasuliatko
04.04.11,18:17
Vieš, tí, ktorých sa to týka, t. j. ktorí majú nejaký problém s únavou, vyčerpaním, vyhorením zrejme vedia, čo s touto informáciou.

Je to jednoducho informácia - veľa ľudí je v súčasnosti unavených, vyčerpaných, preťažených. Dokážeme to znášať nejakú - aj dlhú - dobu, ak nedôjde k poruche spánku.

Takže - pri únave a vyčerpaní je práve narušenie spánku varovným signálom, že treba vyhľadať odbornú pomoc.


Elena

s tým problém mám a určite nie som sama, ale nepochopila som to...a to tak isto nie som sama.... :confused::confused::confused::confused:
korela
15.09.15,20:01
Nemusí ísť hneď o varovný signál choroby.
Nejde síce o nejakú neviem akú štúdiu, ale človek by si mal nájsť svoj biorytmus sám a nezovšeobecňovať prístup k spánku. Čo platí pre jedného, nemusí pre všetkých.
http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/clanek.phtml?id=808201