Buly
25.08.04,10:04
Zdravim.
Mam otazocku:
Vlastnim podnikatelsky ucet a tiez sukromny ucet. Na podnikatelskom nechcem robit ziadne sukromne platby. Preto by som chcel robit prevody z podn. na bezny. Je take nieco mozne? Nebude danovnikom vadit, ze som posielal peniaze na iny ucet? Ved to sa moze potom viest ako vydavok na osobnu potrebu.

Buly
Viki
25.08.04,08:48
Robim to presne tak, tiez nechcem robit sukromne platby z podnikatelskeho uctu a tak prevediem peniaze na sukromny - pri kontrole neboli voci takemuto postupu ziadne namietky. Na osobnu spotrebu mozes cerpat peniaze aj z uctu -aby bolo vsetko O.K. tak aj tie 3 Sk co uctuje banka za polozku si davam ako nedanovy vydavok.
Braňo
25.08.04,09:33
Ja to robím tiež, účtujem normálne osobná spotreba podnikateľa. :-)
Beata
25.08.04,10:07
Detto :)

No chcela som napísať len jedno slovo - detto, ale mi napísalo, vraj príliš krátka správa, hihi
anita
25.08.04,10:41
Dokonca danovy urad nemal vyhrady ani proti tomu, ak sa z podnikatelskeho uctu zaplatilo napr. najomne za byt a zauctovalo sa to ako vyber na osobnu spotrebu.
Ale ja by som si radsej dala tu namahu a previedla sumu najprv na osobny ucet a az potom realizovala platbu.

Pekny den. Anita
Aňa
25.08.04,13:28
Pripájam sa aj ja. Presne každý mesiac manželovi sa z podnikateľského účtu sťahuje na súkromný účet určitá čiastka a dávam to ako osobnú spotrebu. Daňovú kontrolu sme mali už 3x a neboli k tomu žiadne výhrady. Pekný deň.
pedro
25.08.04,14:29
...a este otazocka.
Musí mať Szčo podnikateľský účet bezpodmienečne?
Nestačí mu klasický bežný účet?
Heni
25.08.04,14:44
SZČO nemusí mať podnikateľský účet.
Bežný úplne stačí.
Viera.M.
07.11.06,17:59
Zdravim.
Mam otazocku:
Vlastnim podnikatelsky ucet a tiez sukromny ucet. Na podnikatelskom nechcem robit ziadne sukromne platby. Preto by som chcel robit prevody z podn. na bezny. Je take nieco mozne? Nebude danovnikom vadit, ze som posielal peniaze na iny ucet? Ved to sa moze potom viest ako vydavok na osobnu potrebu.

Buly
Ahoj:-) Áno, je to možné prevádzať z podnik. účtu prevody na svoj osobný účet. Účtovanie: výdavok neovpl. základ dane (osobná spotreba)..
tara05
04.12.06,12:33
Prosím Vás o radu, živostník platca DPH si ide založiť účet, keď založí podnikateľský učet, poplatky sú 60,-- za vedenie a 18,-- za výpis ale bežný účet má poplatky za vedenie 47,-- a 18,-- za výpis. Z účtu mu idu iba pltkby do zdravotnej , do sociálnej a za telefon a jedna platba mu príde za prácu. Chcem sa opýtať či može mať otvorený bežný účet na tento učel, alebo musí mať podnikateľský, ak mi možete napísať aj zákon krorý si mám pozrieť, budem rada. Už mám z toho zmatok.Ďakujem
cactus
04.12.06,12:53
nemusí mať podnikateľský účet. Platby do fondov môže platiť aj na pošte, alebo priamo v poisťovni. Bude potom účtovať ako výdavok z pokladne. aj faktúry môže platiť v hotovosti, aj platby prijímať v hotovosti. Vôbec nemusí mať účet v banke. Drobní podnikatenia to tak aj robia.
duficek
04.12.06,12:54
staci bezny a hlavne si pozri banku, ktora ma nizsie poplatky !
Marína
04.12.06,14:08
Vôbec nemusí mať účet v banke.
Keďže je to platiteľ DPH, musí mať zriadený účet v peňažnom ústave kvôli prípadnému nadmernému odpočtu dane z PH, ktorý DÚ nevypláca v hotovosti ani prostredníctvom pošt. poukážky.
minimix
13.04.07,08:39
Poraďte mi, prosím Vás. Začínam podnikať. V pondelok si idem vybaviť živnosť do ktorej banky si mám založiť podnikateľský účet? A nerozumiem otázkam-prevediem si peniaze z podnikateľského účtu na bežný účet?! Ja totižto dostanem príspevok na chránenú dielňu a vraj si musím založiť podnikateľský účet a ja by som chcela len jeden. Ako to mám urobiť?
EvaL:confused:
Aljok
13.04.07,12:00
Tak si založ iba podnikateľský účet. Zisti si ktorá banka má najnižšie poplatky. Momentálne nemám prehľad. Ak bežný - osobný účet nepotrebuješ, nemusíš si ho zakladať. Ak budeš chcieť vybrať peniaze z podnikateľského účtu na osobnú spotrebu, jednoducho si ich vyberieš v hotovosti.
feap1
14.04.07,16:20
čo v prípade vkladu na podnikateľský účet? (napr. iná osoba vloží peniaze v hotovosti, alebo prevedie zo svojho účtu - jedná sa o súkromnú vec a szčo má len podnikateľský účet?)
evina
14.04.07,19:22
čo v prípade vkladu na podnikateľský účet? (napr. iná osoba vloží peniaze v hotovosti, alebo prevedie zo svojho účtu - jedná sa o súkromnú vec a szčo má len podnikateľský účet?)

Je to trocha ošemetnejšia vec. Musí byť na 100% preukazateľné, že ide o príjem,ktorý nepodlieha dani z príjmu...
Manual
14.04.07,20:19
čo v prípade vkladu na podnikateľský účet? (napr. iná osoba vloží peniaze v hotovosti, alebo prevedie zo svojho účtu - jedná sa o súkromnú vec a szčo má len podnikateľský účet?)
Medzi nami, bolo to možné poslať aj šekom na súkromnú adresu nie ? Ale...
Mám podobný prípad v 3/07, SZČO dala pokyn zaúčtovať to ako PNzD. Mám to zaevidované pre prípad "sporu". SZČO bude dokazovať, že ten príjem na BU nesúvisí s podnikaním.
lillian
07.06.07,07:57
ahojte, moze si podnikatel otvorit obycajny ucet a pouzivat ho ako podnikatelsky,alebo musi ist do banky a otvorit si speci-ucet,ktory bude mat v nazve,ze je podnikatelsky.
vraj maju v slov.sporitelni typ uctu pre mladych do 26 rokov,kde bankove poplatky su 9sk.moze byt tento typ uctu pouzivany ako podnikatelsky.
Aljok
07.06.07,08:20
lillian
07.06.07,09:08
dakujem velmi pekne