Michal377
01.04.11,14:14
Zdravím,
posledný rok som nevyužíval svoj živnostenský list a akosi som nestihol/pozabudol podať RZZP. Snažil som sa podanie odložiť tak, že som zaslal oznámenie o odklade na DÚ (emailom 31.3., do 5 dní pôjdem osobne) a následne som odoslal kópiu oznámenia o odklade na svoju pobočku poisťovne (doporučene poštou, dátum odoslania je až 1.4.).

Nemohol som vybavovať osobne, pretože som mimo Slovenska. Tiež som sa nemohol prihlásiť do elektronického systému poisťovne (registrácia totiž vyžaduje osobnú návštevu, elektronická podpora mi dokonca ani neberie moju kombináciu IČO-rodné číslo, takže dúfam, že som vôbec zaregistrovaný ako platiteľ (do ZP ma mal automaticky registrovať živ. úrad)). Daňové priznanie za 2010 som prakticky nemusel podávať, odklad však mám potvrdený.


Ako mám ďalej postupovať a aká ma čaká pokuta (viem len maximálnu čiastku) ak formuláre podám najbližší pondelok?

Ďakujem za prípadnú pomoc
janka marenistakova
01.04.11,12:21
ťažko povedať, niektorí meškajú aj dlhšie, ja by som tam osobne zašla čo najrýchlejšie, vysvetlila im to, pokiaľ viem, z mojich klientov ešte nikto nedostal pokutu, aj keď meškali / svojou vinou /, ja som im dala doklady načas, záleží aj od toho, na koho natrafíš
veľa šťastia