NONAME
01.04.11,17:03
Dobrý deň,

Chcel by som Vás požiadať o radu. Spisuje sa spoločenská zmluva 2-osobovej s.r.o. A radi by sme v zmluve implementovali spôsob vyplácania zisku podľa kľúča, ktorý by bol spravodlivý. A teda ako naformulovať v SZ to, že zisk sa bude spoločníkom rozdeľovať podľa ich zásluh resp. podľa objemu práce a obchodov, ktoré zrealizovali ?
Viem, že §123 ods.1 to povoľuje. Len to nevieme naformulovať, tak aby to bolo správne a prešlo návrhom na zápis. Chceli by sme aby to bol kľúč už daný v spoločenskej zmluve a nie aby sa o spôsobe rozdelenia zisku rozhodovalo až valným zhromaždením.

Vie mi niekto tú vetu rozumne naformulovať?

ďakujem
NONAME
02.04.11,10:42
Nájde sa dobrá duša, ktorá mi poradí?
KEJKA
02.04.11,11:00
VZ rozhoduje o rozdelení zisku podľa pravidiel daných v SZ.
Takže to naformuluj presne podľa predstáv, ktoré spoločníci prijmú.
Ak nie je v SZ uvedené inak, zisk sa delí podľa podielov na ZI, ale práve SZ to môže upraviť inak - podľa zasluhovosti.
Viac je ťažko radiť, lebo kľúč na delenie si musíš rozhodnúť sám
obrat?............môže byť veľký, ale náklady s tým spojené ešte väčšie
zisk?...........môže byť veľký aj pri pomerne malom obrate vďaka nízkym nákladom.
NONAME
02.04.11,11:09
Ten kľúč má byť založený na zásluhovosti....ale ako definovať ten kľúč? Ako "odmerať" tú zásluhu.?
ladyrs
02.04.11,11:29
na túto otázku ťažko odpovedať..... ak by sa dalo presne definovať, na ktorej zákazke má zásluhu konkrétny spoločník, ešte to neznamená, že z viacej zákazky spoločníka č. 1 je aj vyšší zisk, ako už načrtla Kejka
KEJKA
02.04.11,11:37
práve na merateľnosti tej zásluhovosti sa musíte dohodnúť.
Možno by bolo schodnejšie si určiť ku každej zakazke nejakú odmenu percentom z marže a tú vyplatiť nie zo zisku ale ako odmenu konateľa.
Zisk si deliť štandardne.
NONAME
03.04.11,09:36
Kejka vyplácanie prostredníctvom odmeny konateľa nie je štastné riešenie pretože konatelia budú bez nároku na odmenu..kvôli odvodom.
KEJKA
03.04.11,10:27
no veľa chceš......
v SZ treba určite uviesť rámec pre delenie zisku, aby sa vylúčila povinnosť delenia podľa vkladov.
A každý rok potom na VZ konkrétne podmienky delenia dohodnúť.
Toto je však úplne nešťastné riešenie - ukáže budúcnosť.
Nie nadarmo tu viackrát odznelo niečo v zmysle, že nepárny počet spoločníkov je fajn, ale dvaja sú už veľa.