alenkam
01.04.11,22:26
Ahojte,

Chcem vyuzit kazde miesto na kvietky a preto rozmyslam dat kvetinace na vonkajsie parapety. Ako ale zabranim tomu aby mi nespadli?
arizona
02.04.11,04:53
Ja mam na celu sirku okna napevno taku zeleznu tycku.
hubatá
02.04.11,06:33
Ak nechceš aby bolo vidno tyčku, tak použi silon na ryby. Je to estetickejšie, leho ho nie je vidno.
OKAA
02.04.11,06:33
S tým silonom-to je SUPER
alenkam
02.04.11,08:52
s tym silonom to znie super, len dve otazocky - udrzi to tie kvetinace? ako ten silon tam upevnim?
arizona
02.04.11,10:01
Ak nechceš aby bolo vidno tyčku, tak použi silon na ryby. Je to estetickejšie, leho ho nie je vidno.
Ked je ta tycka pekna a vo farbe parapety, tak vobec nie je rusiva a v lete aj tak cez nu prevysaju kvetyy, takze ju nevidno.
Mám 1m siroke valovky plus vaha kvetov, neviem ci by som doverovala silonu ked pride obcas nejaka vichrica ;):)
hubatá
02.04.11,10:31
Arizona, ale asi nemáte zateplený barák, lebo neviem ako sa dá upevniť tyčka medzi okno do tej zateplovacej hmoty .... poraď.
Ja som to s tým silonom vymyslela práve preto že mám plastové okno a nemôžem vŕtať keď sme zateplení, ba niekedy až teplí.

Takže prevlečiem silon dierkami v hrantíku, potom obidva konce prevlečiem plastovým oknom kde sú dierky na vetranie a až doma to dobre zauzľujem. Ešte tam primotám aj gumičku do vlasov (lebo silon sa dosť šmýka) a celé to esteticky zopnem štipcom. Keď sa mi zdá že by to bolo slabé, tak sa dá obtočiť aj hrantík. Neviem či nemá niekto šikmé parapety, tak tie by som podložila aby boli rovné. No a môže prísť už potom aj tsunami .........
arizona
02.04.11,15:33
Mas pravdu,nemam zatepleny dom /mame 60cm mury .-)
Minuly rok tu bola debata na rovnaky problem, tam niekto radil nalepit na parapet obojstrannu lepiacu pasku.
hubatá
02.04.11,20:04
Lenže keď máš plastový parapet, tak si ho zakydáš tou páskou. Ja som uvažovala tiež nad všeličíím ako je napr. suchý zips, ale to sa mi zdalo slabé a tiež to treba nalepiť aj na parapet. Tak neviem, toto sa mi zdalo že najmenej poškodím okno.
arizona
02.04.11,20:20
Mate to zateplene aj pod parapetou? Ak nie,tak by som to riesila mozno nejakym dlhym srobom .-)
hubatá
03.04.11,05:57
No ale to by som tam napevno musela truhlík prišroubovať a či by mi potom nezatekalo cez dieru v parapete pod okno? No já teda nevím ...... z takého nevinného problému aká bublina narástla.
Ja som vôbec taká celá problémová: mrkni Arizonka dala som novú tému s pozemkami a je mi z nej na grc. Alebo je to tým, že veľa rozmýšľam a myslím si že tak robí každý?
AlaNR
08.04.11,13:38
Truhlíky mám na parapete v tej väčšej časti okna, ktorú tak často neotváram. Priviazala som ich plastovou stužkou, ktorá sa používa na ozdobu kytíc. Biele truhlíky, biela stužka.
Tú som uviazala okolo truhlíka, urobila uzol a konce stužky, samozrejme dostatočne dlhé, som privrela do okna. Podľa dĺžky truhlíka môže byť viac tých miest.
Minulý rok nespadli....