adino1
01.04.11,22:46
3 roky sídlime s firmou na rodičovskom dome, kde som spoluvlastníkom. Nakoľko počas rozbehu firmy často nebolo ani na výplaty, neuplatnili sme si nárok za nájom priestorov, ani energiu.


Vzhľadom na to, že potrebné rokovania s klientmi vyžadujú priestory na to vhodné, tieto rokovania riešime vždy u klienta, alebo v krátkodobo prenajatých priestoroch.

Nakoľko sa na nás zvyšuje požiadavka prijať návštevy v sídle firmy, sme nútení zrekonštruovať naše priestory.

Poradili mi spôsobom uzavretia nájomnej zmluvy a zmluvy o poskytnutí pôžičky mne, ako spoločníkovi - a počas 3 rokov robiť zápočty.

Otázka: ako to zaviesť a účtovať v PU?
KEJKA
02.04.11,05:21
nájomná zmluva 518/321
pôžička spoločníkovi 355/221,
321/355.zápočet pôžičky na záväzok nevyplateného nájmu.
téma je široká, ešte prečítaj rozsiahle diskusie k nájmu, oprava prenajatých priestorov atď., tiež
...............Náležitosti NZ - súhlas prenajímateľa
...............otázky k zdaňovaniu
.............. problém prípadnej DPH
a isto ešte ďalšie.
Odporúčam prečítať čo sa len dá na Porade a potom absolvovať osobne konzultáciu.
adino1
02.04.11,06:49
nájomná zmluva 518/321
pôžička spoločníkovi 355/221,
321/355.zápočet pôžičky na záväzok nevyplateného nájmu.
téma je široká, ešte prečítaj rozsiahle diskusie k nájmu, oprava prenajatých priestorov atď., tiež
...............Náležitosti NZ - súhlas prenajímateľa
...............otázky k zdaňovaniu
.............. problém prípadnej DPH
a isto ešte ďalšie.
Odporúčam prečítať čo sa len dá na Porade a potom absolvovať osobne konzultáciu.


Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Prelistoval som si to.
Ide o takúto vec. Výmena okien, ktoré by sme si vedeli dať do odpisov.
Problém je jeden. V jednej mistnosti býva mama, čiže táto jedna miestnosť neslúži na podnikanie. Asi by bolo rozumné, to jedno okno nezahrnúť a nekomplikovať to celé zápočtami.
KEJKA
02.04.11,07:23
oprava - náklad sro je príjmom prenajímateľa=vlastníka, ako príklad, čo všetko je potrebné zohľadniť.
zápočet nemusí byť, ale potom musí byť finančné vyrovnanie medzi nájomcom a prenajímateľom.