katka08
01.04.11,22:53
Prosila by som vsetkych ktori maju skusenosti (pan "220870" Topolcany-citala som viacere vase prispevky,ak mozete poradte)s nejakym typom plastovych dveri...vyplnami,ktore sklo,kovanie a vsetko co k tomu patri.Ide o starsi RD je to vlastne nutna vymena dveri nakolko klasicke drevene boli zrejme zle urobene a po 2rokoch uz totalne zlyhali.Zvnutra tam boli normalne namrznute ladove "stlpy",hrozne medzery,niekedy sa nedali ani uzamknut...hroza, des a katastrofa. Neviem ci maju byt uplne najkvalitnejsie ale kvalitne urcite a aj cenovo ok lebo to platia rodicia dochodcovia:) tak prosim poradte nejake viacere alternativy.vdaka
danushka
01.04.11,21:09
Katuška, ale tu netreba príliš špekulovať. Veď dnes sa už dajú kúpiť nové dvere aj z originál zárubňou :).
Zavoláte majstrov, pôvodné dvere odstránia, ak bude treba domurovať tehlami, či yporkami - domurujú, dvere osadia, fúgy vyplnia pur penou, spravia sa vysprávky a už nebudú žiadne namrznuté ľadové stĺpy. Už za 300€ sa dajú kúpiť exteriérové vchodové dvere :).
220870
02.04.11,03:43
Dajú sa kúpiť aj lacné dvere za 300€,ale to nie sú vchodové ,ale terasové.Sestranica to má ,kúpili to v Baumaxe .Je to výrobok pre najmenej náročných zákazníkov,prirovnal by som to k papierovej atrape tých čo sa predávajú za 800-900€.Ich veľkou nevýhodou je to, že majú klasické pánty ,ktoré sa nedajú nastavovať.Pri prípadnom ovisnutí môže byť problém s vycentrovaním .Takisto sú veľmi tenké ,majú vysoký tepelný prestup.Majú málo zamykacích bodov ,pre prípadného zlodeja sú prekážkou na pár sekúnd.Takéto dvere ,ak blízko nich nieje radiátor budú určite cez zimu rosiť.Tie drahšie začínajú niekde okolo tých 800€,majú pevnejší vystužený rám ,pánty(kovanie)s nastaviťeľným prítlakom,sú masívnejšie,hrubšie .Všeobecne ,u plastových výrobkoch sa prejavujú teplotné zmeny na ich rozmere.Klesajúcou teplotou sa plast zmenšuje stúpajúcou zväčšuje.Najmä ak máte dvere na strane kde svieti slnko tak môžu byť problémy s ich otváraním, alebo zatváraním.Ak nemáte nastaviteľný pánt tak to môže byť neriešiteľný problém.
Cenu dverí ovplyvňuje tvar (zložitosť )výplne ,farba(biele sú lacnejšie),rozmer,nadsvetlíky ,prísvetlíky, sklo.
day
02.04.11,09:28
hladajte dvere napr.: hormann, PVC dvere od vyrobcov PVC okien by som vylucil, samozrejme v pripade, ze chcete investovat dlhodobejsie a nestacia Vam lacne PVC dvere

http://www.dvere.cz/dvere-a-zarubne/vchodove-dvere/ocelove/
katka08
02.04.11,17:45
Aj tak by som prosila este nejaky tip ze ktore...alebo napr.to kovanie.s ktorym nie je problem?Rodicia maju okna tusim salamander ale viac netusim a teda zatial nie je problem len by to mali prist asi dostelovat trochu.Ale ti majstri boli dost drahi,tak sme chceli nejakych inych,len fakt neviem co si z tej sirokej ponuky vybrat.
dakujem
k.
220870
02.04.11,17:54
Kovanie :Aubi,Winkhaus,Maco.Veľmi dobré skúsenosti s dverami mám z Incon,Slovaktual.Naopak neodporučujem dvere od Hesta.
Majo K.
13.04.11,16:54
Ak plastové dvere tak čo najbledší odtieň , ideálne sú biele kôli dilatácii. Kovanie Najlepšie s čím som sa stretol GU - Security. Podstata je v tom že zatváracie body i keď sú len tri sú aktivované pri zatvorení a nie po zdvihnutí kľučky alebo otočení kľúča čo zabezpečí tesnosť pri zatvorení , zabráni deformácii dverného krídla. Pozor na tesnosť veľa výrobcov sa odvoláva na formulku -" tesnosť garantovaná až po zamknutí "
220870
13.04.11,17:10
Len aby sa to nezasekovalo.
Majo K.
13.04.11,17:51
Neviem celkom identifikovať to zasekávanie , ale robím v obore ...