hubatá
02.04.11,09:23
Peknú sobotu milí poraďáci !
Mám otázku: dá sa pozrieť na nejakej mape kde presne leží nehnuteľnosť podľa čísla parcely? Trápim sa na www.katasterportal.sk (http://www.katasterportal.sk) ale sa mi to vôbec nezobrazí. Existuje nejaká iná mapa?
Ice dive
02.04.11,07:45
no ono záleží od toho, či ten dom má konkrétne číslo parcely a či už prebehla digitalizácia daného územia...

na katasterportali si správne, len problém môže byť v tom, že ak sa jedná o starší dom ktorý je zapísaný na nejakej parcele a táto celá je z toho dôvodu klasifikovaná ako zastavané plochy a nádvoria tak ten dom tam neuvidíš, avšak ak by mal dom samostatnú parcelu podľa skutočne zastavanej plochy a zakreslenú polohu na katasterportali ho nájdeš...

ešte existuju mapy na googli, kde si vieš pozrieť nehnuteľnosť zvrchu, ale to musíš vedieť kde fyzicky leží...
hubatá
02.04.11,07:58
Ahoj Ice dive: nehľadám dom, ale hľadám rolu, les alebo pasienok. Viem číslo parcely ale chcem ju nájsť na mape katastrálneho územia, teda chcem sa tam ísť pozrieť v akom stave je a k tomu potrebujem mapu, aby som nevstupovala na majetok iného. A to sa mi práve na katasterportáli nedarí.
Marína
02.04.11,08:11
Mám ten istý problém, tiež sa mi nezobrazí mapa, myslím, že to bude v nastaveniach IE ale už som skúsila kadečo ponastavovať ale nedarí sa k mape dostať. MapGuide Viewer ActiveX mám nainštalovaný.

To už viac podmienok nevedeli dať?:confused:

Technické predpoklady pre používanie aplikácie pre súbor grafických informácií (SGI) sú:

Internetový prehliadač Microsoft Internet Explorer verzie 6.0 a vyšší
Rozlíšenie minimálne 1024x768 (stránky sú optimalizované pre toto rozlíšenie)
Povolené Cookies
Povolený JavaScript
Povolené inštalovanie a spúšťanie ActiveX komponentov a administrátorské práva na počítači za účelom inštalácie ActiveX plugin-u (platí pre operačné systémy Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows NT)
Povolené zobrazovanie Pop-up okien (aplikácie ktoré môžu blokovať Pop-up okná sú napríklad Microsoft Internet Explorer, Anti-vírus, Google Toolbar, atď...)
Rozšírenia Microsoft Internet Explorera alebo toolbary ako Google Toolbar môžu negatívne vplývať na MapGuide Viewer
Úroveň bezpečnosti Microsoft Internet Explorera nesmie byť nastavená vyššie ako „Medium“/„Stredná“.
MapGuide Viewer ActiveX komponent môže byť zablokovaný („disabled“), odblokujte ho v nastavení Microsoft Internet Explorera
64-bitová verzia Microsoft Internet Explorera nie je podporovaná
Pre Microsoft internet Explorer verzie 7 a 8 je potrebné pre úspešnú realizáciu tlače mapy vypnúť „Protected Mode“/ „Chránený režim“ (nastaviť na Off)
V prípade problémov s tlačou v Microsoft Internet Exploreri verzie 8 pridajte webovú stránku „http://195.28.70.134/“ medzi „ Trusted sites“
hubatá
02.04.11,08:21
Úplne jednoduché že?
Ja mám totižto takýto problém: tu vyrevujem, že nemám záhradu a včera som bola v istej dedinke kde moja babka mala viac rolí a teda sme ich ako vnuci zdedili, máme platné LV. A čo nevidím? Roľa dojazdená traktorom, plno jazierok od nafty, konča role smetisko. Tak by som si ju chcela sama sebe vrátiť a pestovať na nej zeleninu kým mi ju celkom zničia. Môžem jednoducho zavolať geodeta, nech mi vytýči hranice a oplotiť ju aj s tým bordelom ..... lebo veď ja neviem kto to urobil. Lenže vedľa je zasadené, asi by to bolo lepšie urobiť až po tom agrotechnickom termíne t.j. po 31.10.2011 nie ? Alebo skočiť na Obecný úrad a opýtať sa kto to asi môže byť?
Ice dive
02.04.11,15:05
Úplne jednoduché že?
Ja mám totižto takýto problém: tu vyrevujem, že nemám záhradu a včera som bola v istej dedinke kde moja babka mala viac rolí a teda sme ich ako vnuci zdedili, máme platné LV. A čo nevidím? Roľa dojazdená traktorom, plno jazierok od nafty, konča role smetisko. Tak by som si ju chcela sama sebe vrátiť a pestovať na nej zeleninu kým mi ju celkom zničia. Môžem jednoducho zavolať geodeta, nech mi vytýči hranice a oplotiť ju aj s tým bordelom ..... lebo veď ja neviem kto to urobil. Lenže vedľa je zasadené, asi by to bolo lepšie urobiť až po tom agrotechnickom termíne t.j. po 31.10.2011 nie ? Alebo skočiť na Obecný úrad a opýtať sa kto to asi môže byť?
no skús teda poslat SS (kraj, okres, katastrálne územie, číslo parcely) ak sa ti to nedari na katasterportali, a skúsim ti to pozriet ja a poslem ti to vo worde... alebo skočiť na príslušný kataster, a vypýtať si za poplatok výpis z mapy...

no oplotiť si to nemôžeš len tak, aj keď je to tvoje... v podstate teraz to musí mať niekto v nájme predpokladám, že pôdu užíva družstvo, vyňatie je možné až po 31.10.2011 ako správne píšeš... v prvom rade by si mala kontaktovať miestne družstvo, s tým, že chceš svoju pôdu obrábať, družstvo by malo zvážiť či ti dajú tvoju alebo či ti dajú niekde inde časť pôdy, nakoľko v rámci roepu dochádza k scelovaniu pozemkov za účelom napr. aby nemuseli uprostred 30 hektárového poľa obchádzať 5 árovú záhradu... (takže sa môže stať, že dostaneš nejakú inú parcelu s úplne iným bordelom...)
220870
02.04.11,16:51
Mne to funguje.Ako zistím na tej mape vlastníka konkrétnej parcely?
janka67
02.04.11,17:19
na mape nie, ale na stránke ako takej zistíš
vľavo klikneš na parcela, vyplníš požadované údaje, dolu sa ti zobrazí číslo LV, klikneš na vytvoriť zostavu

alebo klikneš na zobrazené číslo LV, nasleduje vlastník - zobraziť všetky, klikneš na zobraziť všetky
ak číslo parcely je napr. 12345 bez lomítka / tak pri vyplňovaní čísla parcely do kolonky za / napíš 0
dôležité je správne zakliknúť typ parcely - C alebo E
olybaba
02.04.11,18:38
v tych katastralnych uzemiach, kde este nie je zapisany ROEP nie je mozne prezerat mapy cez katasterportal