gabamartin
02.04.11,15:34
Dobrý deň,
Potreboval by som trochu poradiť, vytvoril som web stránku ale pred koncom som sa trochu nepohodol s majiteľkou domény a hostingu a chcel som stránku vymazať, ale ona mi povedala že ma dá na súd, pretože sa tiež podielala na jej vytvorení. Tým myslela, že mi poslala texty ktoré som tam vložil a tiež pár produktov ktoré som tam tiež vložil.
Čo si o tom myslíte? Čo mám robiť?

Ďakujem.

Martin.
kvalitar
02.04.11,14:01
A aku zmluvu si uzavrel so zakaznikom? Nemas v nej nejake body, ktore by sa mohli tykat tejto situacie? (myslim odstupenie od zmluvy, atd)
gabamartin
02.04.11,14:13
A aku zmluvu si uzavrel so zakaznikom? Nemas v nej nejake body, ktore by sa mohli tykat tejto situacie? (myslim odstupenie od zmluvy, atd)

Zmluva nebola žiadna iba komunikácia po telefóne a cez e-mail
Žiadne záväzky.
arizona
02.04.11,14:21
Zmluva nebola žiadna iba komunikácia po telefóne a cez e-mail
Žiadne záväzky.
Ber to ako poucenie do buducna...;)
gabamartin
02.04.11,14:22
Ber to ako poucenie do buducna...;)

a stránku môžem zmazať?
KEJKA
02.04.11,14:56
môžeš, je to tvoje dielo...... teda ak to vieš dokázať.
Som laik, ale ak by to tvoje dielo nebolo, tak by si to asi zmazať nedokázal.
Aj tá zákazníčka by musela dokázať svoje právo na to, čo nezaplatila a bez zmluvy asi ťažko. Podľa mňa sa iba vyhráža.
Ak sa dá, iba to zablokuj, znefunkčni prístup a ak zaplatí, tak jej to obnovíš......
gabamartin
02.04.11,15:25
môžeš, je to tvoje dielo...... teda ak to vieš dokázať.
Som laik, ale ak by to tvoje dielo nebolo, tak by si to asi zmazať nedokázal.
Aj tá zákazníčka by musela dokázať svoje právo na to, čo nezaplatila a bez zmluvy asi ťažko. Podľa mňa sa iba vyhráža.
Ak sa dá, iba to zablokuj, znefunkčni prístup a ak zaplatí, tak jej to obnovíš......

škoda už mi zrušili prístupy, ale aj tak ďakujem.
blavaciko
02.04.11,22:50
ja to robim tak, ze kym stranka nie je hotova, klientovi davame len pristup na pracovnu verziu, na pracovnu domenu v tvare klient.nasaadresa.sk, pripadne presmerujeme jeho domenu tak, aby smerovala na nasu stranku, po ukonceni vystavime zbytok faktury, ak nie je do dvoch mesiacov uhradena na stranku davame kratky text, ze stranku vlastni nasa spolocnost a dodavatel ju zatial neuhradil, po dalsich dvoch mesiacoch stranku uplne zablokujeme a presmerujeme na nasu domovsku adresu, v pripade, ze zakaznik zaplati, az potom stranku otestujeme na jeho serveri a predame plny pristup...
marjankaj
03.04.11,01:07
a stránku môžem zmazať?

Ak vieš, tak môžeš. Ak nevieš, tak načo sa pýtaš?
Dáša_
03.04.11,05:13
Podľa mňa, najlepšie urobíš, keď sa na to celé vykašleš. Ja viem, nedostal si za to peniaze, štve ťa to. Ale čím dlhšie sa budeš s nimi naťahovať, tým viac nervov ťa to bude stáť.
Ber to ako poučenie do budúcnosti, že zmluvy s dôležité. A skús porozmýšľať nad nejakým takým zabezpečením, ako je popísané nižšie
gabamartin
03.04.11,06:27
Podľa mňa, najlepšie urobíš, keď sa na to celé vykašleš. Ja viem, nedostal si za to peniaze, štve ťa to. Ale čím dlhšie sa budeš s nimi naťahovať, tým viac nervov ťa to bude stáť.
Ber to ako poučenie do budúcnosti, že zmluvy s dôležité. A skús porozmýšľať nad nejakým takým zabezpečením, ako je popísané nižšie

Asi máte pravdu, kašlem na to.

Všetkým ďakujem za názory.