Yivo
02.04.11,20:44
Ahojte. Byvam v prenajem a chcem si zlaozit sro. Mozem si ako sidlo uviest svoju adresu, tj. staci iba moj suhlas + kopia najomnej zmluvy, alebo s tym musi suhlasit majitel bytu? V zmluve mam napisane ze byt sa smie uzivat iba na byvanie. Sidlo je iba sidlo, tj. akakolvek cinnost tykajuca sa podnikania by tu nenastala.
ivka70
02.04.11,18:52
Potrebujes suhlas majitela bytu.
verkaz
02.04.11,18:56
Máš to uzatvorené aj v zmluve, takže súhlas vlastníka je potrebný.
Yivo
08.04.11,09:28
Vdaka. A pre informaciu - co znamena pre majitela bytu ze povoli sidlo ? Zatazi ho to nejak(financne, pravne..) ?
derek191919
08.04.11,10:12
Tak neviem ako to presne je, ale aj ked sa zmení sídlo, nemalo by sa zmeniť plocha aspon jednej z miestnosti z obytnej plochy na podnikateľskú? Ak hej, tak v tom prípade ju treba zmeniť (asi to majiteľ mení) a pri podnikateľskej ploche sa platí oveľa viac daň za tú plochu, teda aspon tak je to v našom meste.
srska
08.04.11,10:28
Ahojte. Byvam v prenajem a chcem si zlaozit sro. Mozem si ako sidlo uviest svoju adresu, tj. staci iba moj suhlas + kopia najomnej zmluvy, alebo s tym musi suhlasit majitel bytu? V zmluve mam napisane ze byt sa smie uzivat iba na byvanie. Sidlo je iba sidlo, tj. akakolvek cinnost tykajuca sa podnikania by tu nenastala.
potrebuješ toto:

PREHLÁSENIE
Týmto prehlasujem, že súhlasím so zriadením sídla spoločnosti .................ktorá je zapísaná v obchodnom registri vedenom Okresným súdom ..................., oddiel: ......, číslo:........, v časti mojej nehnuteľnosti na ulici: ...................................

Prehlásenie sa vykonáva pre účely Obchodného registra k zápisu v Obchodnom registri.
použi primerane - toto bolo použité pri zmene sídla spoločnosti

"v časti mojej nehnuteľnosti" je dôležité - potom môžeš urobiť zmluvu s majiteľom o výpožičke (bezodplatné užívanie) podľa § 659 občianskeho zákonníka na časť nehnuteľnosti (poštová schránka)
Yivo
08.04.11,12:11
Vdaka, za info. Takze majitela to prakticky nijako nezasiahne, spravne ?
srska
08.04.11,12:19
Vdaka, za info. Takze majitela to prakticky nijako nezasiahne, spravne ?
záleží na vzťahoch
ivka70
08.04.11,12:27
Moze ho to zasiahnut, lebo napr. na tej adrese by sa mala zacat platit miestna dan za odvoz smeti za pravnicku osobu (nielen za fyzicke osoby).
derek191919
08.04.11,14:17
Moze ho to zasiahnut, lebo napr. na tej adrese by sa mala zacat platit miestna dan za odvoz smeti za pravnicku osobu (nielen za fyzicke osoby).

Presne tak a zda sa mi ako som uviedol vyššie že by si mal nahlasit aspon jednu izbu ako podnikateľsky priestor (lebo tam maš sidlo), a za to sa tiež platí miestna daň z podnikateského priestoru a tá je vyššia ako z "obytného" priestoru. Na to keby ti prišli, že tam máš firmu a neplatíš dane, tak by mohlo ísť o krátenie daní, záleží ale či máš "dobrých" susedov a nahlásili by to
Yivo
08.04.11,14:26
No to uz je ale starost majitela, nie ?
A ako to riesia firmy ktore prenajimaju virtualen sidla? Predsa nemozu pouzit jednu miestnost pre X firiem?
ivka70
08.04.11,14:41
No to uz je ale starost majitela, nie ?
A ako to riesia firmy ktore prenajimaju virtualne sidla? Predsa nemozu pouzit jednu miestnost pre X firiem?

To sa spytaj tych firiem, ale rozhodne si myslim, ze maju miestne dane vysporiadane ....
A inak, preco by nemohla 1 miestnost sluzit viacerym firmam?
derek191919
08.04.11,14:42
No to uz je ale starost majitela, nie ?
A ako to riesia firmy ktore prenajimaju virtualen sidla? Predsa nemozu pouzit jednu miestnost pre X firiem?

No hej, musí to nahlásiť majiteľ a aj zaplatit, čiže neviem či ho ty tým nadchneš že to musí pre teba vybavovať, každopádne ti to dá ale asi zaplatiť aj. A myslim si ze firmy čo prenajimaju virtualne sidla môžu prenajat miestnost x firmam. Ja byvam v rodinnom dome s rodičmi, mame nahlasenu jednu miestnosť na podnikatelske učeli, pratime za to aj príslušnú dan a ja mam 2 firmy, mama má firmu a aj otec má zvlášt firmu a všetko to máme písané na tú 1 izbu, ako nestretol som sa ešte zo zákonom kde by prikazoval určitý počet firiem na jednu izbu :D