Vivi
02.04.11,20:53
Dobry den,chcela by som sa poradit - zamestnanec byva v meste X,miesto vykonu prace v prac.zmluve ma v meste Y.Kazdy den dochadza autom z mesta X do Y a spat.Moze mu zamestnanavel za toto dochadzanie vyplacat diety na zaklade zakona o cest.nahradach?stravne listky mu neposkytuje.
terezamaria
02.04.11,19:13
Dobry den,chcela by som sa poradit - zamestnanec byva v meste X,miesto vykonu prace v prac.zmluve ma v meste Y.Kazdy den dochadza autom z mesta X do Y a spat.Moze mu zamestnanavel za toto dochadzanie vyplacat diety na zaklade zakona o cest.nahradach?stravne listky mu neposkytuje.

Každý dochádza do zamestnania, či je to z miesta X do Y alebo z miesta
A do Y.......

Pokiaľ má zamestnanec v pracovnej zmluve miesto výkonu Y, nemá nárok na diéty, resp. cestovné náhrady, ak dochádza z miesta X do Y. Len pokiaľ by mal miesto výkonu Y a dochádzal by do miesta M, vtedy by mu vznikol nárok na cestovné náhrady a diéty.

Zamestnávateľ je povinný poskytovať stravné lístky, resp. gastrolístky, na ktoré prispeje 55 % z ceny jedla. Pozri si § 152 ZP.
Vivi
02.04.11,19:31
ja mam podobny nazor,len zamestnavatel ma predstavu,ze to vyriesi stravnym...:(
terezamaria
02.04.11,19:35
ja mam podobny nazor,len zamestnavatel ma predstavu,ze to vyriesi stravnym...:(

Veď teplé jedlo, resp. stravenku alebo gastrolístok poskytuje tak či tak za každý odpracovaný deň.
Vivi
02.04.11,19:39
mal by,on neposkytuje a chce to riesit takto stravnym (podla mna podstata je,aby mu cela suma vosla do nakladov a zamestnanec dostal cash)
Paula
02.04.11,21:00
mal by,on neposkytuje a chce to riesit takto stravnym (podla mna podstata je,aby mu cela suma vosla do nakladov a zamestnanec dostal cash)


Mne z toho vychádza, že takto by mu celá suma zostala v nákladoch do momentu, v ktorom by mu ju kontrola z nákladov vygumovala.
ivka70
03.04.11,09:54
Mo\e mu stravne vyplacat v hotovosti, ale musi z neho odvadzat odvody a dan:

http://www.porada.sk/t56464-stravne-zamestnanca-vyplacane-v-hotovosti.html