belakm
03.04.11,08:36
Prajem pekny den.
Chcel by som poradit v nasledovnej veci.
Prevádzkujem internetovy obchod a chcel by som zasielat tovar aj do Čiech. Problem je vsak s platbami, ktore by boli realizovane na Slovensko, t.j. prilis drahe pre zakaznika. Chcel by som vytvorit podmienky pre zakaznikov tym, ze by som si chcel vytvorit ucet v ceskej banke na menu euro, aby mohli uhradzat zakaznici na tento ucet platby.
O co mi ide? Aky vplyv to bude mat na mje podnikanie? Neviem ci ja musim volaco prihlasovat v Cechach z hladiska podnikania, alebo ako to je voci danovenu uradu v Cechach atd.
Vedeli by ste mi poradit ako na to? Ake kroky mam spravit?
Som SZČO platca DPH.
Dik za radu
220870
03.04.11,06:43
Otvoriíš si účet v Českej banke .najlepšie v banke ktorá má pobočku v Čechách aj na Slovensku.Nie som si istý ale banky už tuším nemôžu pýtať viac vyšší poplatok za cezhraničné platby v rámci EU .
A čo dobrého predávate?
Dáša_
03.04.11,07:13
zatial to nemam uplne preskúmané (tento týžden chcem ísť osobne), ale účtovala som tento rok FIO banku u jedného klienta. A ten mal zaroven slovenksý aj český účet a poplatky boli minimalne.
Len nezabudni potom akýkoľvek zahraničný účet zahlásiť na daňový úrad
blavaciko
03.04.11,08:39
ano, internetova banka FIO pri zakladani uctu, zalozi aj ucet v ceskej republike, takze platby z ciech mozu chodit tam a zakaznici to maju vramci vlastnej krajiny
knight
04.04.11,06:48
FIO taktiež doporučujem, môžeš mať dokonca účet v českých kokunách..
jaroll
08.04.11,07:35
ja mam tiež Fio a funguje
mr2
07.07.11,05:19
fio akurat nemas rucenie za vklady (pokial teda neprihlasis firmu na cesky danovy urad a nebudes podavat danove a platit dane aj v cechach ;)
zk24
07.07.11,05:30
No, moj klient plati socialne poistenie za zamestnanca do Rakuska. Hodnota socialneho poistenia je 25 centov mesacne, prevod niekolkonasobne vyssi.
jeso
30.08.11,18:07
spoločnosť sro by si chcela otvoriť účet v zahraničí - samozrejme nič jej nebráni - ako som pátrala na internete žiadnu oznamovaciu povinnosť voči nikomu nemá / samozrejme účet oznámi na DU !/ - nakoľko ohlasovacia povinnosť pri zakladaní účtov v zahraničí bola zrušená od 1. januára 2009 a od tohto termínu nie je potrebné hlásiť otváranie účtu v cudzine...
na internete som ale našla ...
Pri ohlasovaní skutočností týkajúcich sa aktív a pasív vo vzťahu k tuzemcom v zahraničí a vo vzťahu k cudzozemcom sa zmenila hodnota aktív a pasív, pri ktorej vzniká devízová ohlasovacia povinnosť z 20 mil. Sk na 700 tis. euro. Splnenie devízovej ohlasovacej povinnosti tuzemcom – podnikateľom a organizačnou zložkou cudzozemca v tuzemsku, s výnimkou banky a pobočky zahraničnej banky sa vykonáva prostredníctvom hlásenia DEV (NBS) 1 – 12 (Hlásenie o zahraničných aktívach a pasívach) – časť 1 až 3, zasielaného NBS- má niekto s takýmto hlásením skúsenosti ?
vopred dík za odpovede
Atomer.sk
30.08.11,19:55
Tiez odporucam FIO banku (www.fio.sk). Vedenie zadarmo, prevody tiez zadarmo z CR uctu do SR urctu (v ramci FIO).