mcboomfuck
03.04.11,11:25
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať ohľadom sociálneho štipendia alebo príspevkov pre vysokoškolákov.
Opíšem svoj prípad.Som 21 ročný chalan , ktorý momentálne pracuje. Vyštudoval som strednú školu s maturitou. ( 1 rok som opakoval)

Po roku roboty by som chcel ísť na vysokú školu v mieste môjho bydliska.
Žijem s mamou , ktorá zarobí 274 plus ma daňový bonus na brata 20 a ešte aj s babkou bývam.
Chcel by som vedieť či mám nárok na soc. štipendium v akej výške . A či mám právo na to aby otec platil výživné na mňa, keď teraz rok nemusel.
ivka70
03.04.11,09:39
ak zacnes studovat denne, musis ty sam (nakolko si uz dospely) poziadat sud o urcenie vyzivneho od otca (ak sa na vyske vyzivneho nedohodnete). Vysku vyzivneho budes potrebovat aj k ziadosti o socialne stipendium. Poziadat on sud mozes ako nahle budes mat potvrdenie o prijati na VS, kedze nejaky cas trva, kym prebehne pojednavanie.
Zavisi od jeho vysky, ci ti soc. stipendium vyjde alebo nie, pravdepodobne skor ano.
Mária27
04.04.11,07:17
Mama by si mala vybaviť asi aj rodinné prídavky a danový bónus, že? Moc v tomto nechodím, neviem to presne.
ivka70
04.04.11,07:30
Mama by si mala vybaviť asi aj rodinné prídavky a danový bónus, že? Moc v tomto nechodím, neviem to presne.

To ano, to vybavi ale az s potvrdenim o navsteve skoly, teda najskor po zapise.