v.tok
03.01.06,11:50
Od marca 2005 som živnostnik a nie vždy som mal prácu ale zdravotne poistenia a ostatne odvody atd..som musel platit ale kedže som otvoril podnikatelsky učet musel som požicat peniaze od manželky na zaplatenia zavazkov takže tie peniaze ako mam pisat do penažneho dennika ako prijem ,výdavok alebo prosim VAS UPRESNITE DO AKEJ KOLONKY TO MAM NAPISAT, Dakujem
kira
03.01.06,11:55
Od marca 2005 som živnostnik a nie vždy som mal prácu ale zdravotne poistenia a ostatne odvody atd..som musel platit ale kedže som otvoril podnikatelsky učet musel som požicat peniaze od manželky na zaplatenia zavazkov takže tie peniaze ako mam pisat do penažneho dennika ako prijem ,výdavok alebo prosim VAS UPRESNITE DO AKEJ KOLONKY TO MAM NAPISAT, Dakujem
Ja som to riešila asi takto:sumu požičaných Sk som prijala do pokladne ako dotáciu podnikateľa-príjem neovplyvňujúci zákad dane/zaplatenie ZP je výdaj odvody podnikateľa,zaplatenie záväzku tiež ovplyv.ZD/
Zita5
03.01.06,11:58
Od marca 2005 som živnostnik a nie vždy som mal prácu ale zdravotne poistenia a ostatne odvody atd..som musel platit ale kedže som otvoril podnikatelsky učet musel som požicat peniaze od manželky na zaplatenia zavazkov takže tie peniaze ako mam pisat do penažneho dennika ako prijem ,výdavok alebo prosim VAS UPRESNITE DO AKEJ KOLONKY TO MAM NAPISAT, Dakujem


Peniaze si zaúčtuješ do príjmov neovplyvňujúcich základ dane - osobný vklad podnikateľa " .

Ak budeš mať hotovosť a vrátiš ich manželke , tak účtuješ do - iné výdavky neovplyvňujúce základ dane .
v.tok
03.01.06,12:48
Dakujem pekne Zita5