vevsz
03.04.11,16:58
Dobrý deň,

všade po internete hľadám tlačivo, na Ročné zúčtovnaie zdravotného pistenia. Mám už aj nejaké vytlačené, ale všimla som si že hore na hlavičke je napísané VZOR.

Chcem sa opýtať, či je takéto tlačivo správne, poprípade kde ho môžem nájsť. A vôbec môžem použiť vlastné doma vytlačené čierno biele tlačivo ?!

A nakoniec mám ešte pár otázok, koľko strán tam má byť, aby tlačivo bolo kompletné a nič nechýbalo ?! Viem, že v tlačive sú 3, ale určite sa k tomu prikladajú aj prílohy (čo majú obsahovať ?). Táto posledná otázka je pre mňa najdôležitejšia.

Vopred dakujem za odpovede a rady :)
m.hladka
03.04.11,15:02
na tejto stránke nájdeš tlačivá, ktoré si môžeš vyplniť a vytlačiť:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=112&institucia=5#listOfDocs

Musíš vedieť, že ktoré tlačivo je pre teba vhodné a podľa toho vieš aj prílohy.
vevsz
03.04.11,15:12
Musíš vedieť, že ktoré tlačivo je pre teba vhodné a podľa toho vieš aj prílohy.

Ďakujem, takže ked vidím, že aj tam je napisané VZOR tak to nevadí ? Viem, že potrebujem typ B.. Takže prílohy by tam mohli byť napr. aké ? A uvažovala som či vôbec nebudú treba aj výpisy z účtu o zaplatení ZP za každý mesiac.

No a idem to odovzdať po lehote, tak sa chcem ešte opýtať, či k tomu netreba pristupovať nejako špeciálne ?! Som teda zvedavá, čo mi na úrade zajtra povedia, a bojím sa toho, aby tam vôbec vedeli čo mám odovzdať, resp. poradiť mi..
Stanislav 1975
03.04.11,15:26
Ďakujem, takže ked vidím, že aj tam je napisané VZOR tak to nevadí ? Viem, že potrebujem typ B.. Takže prílohy by tam mohli byť napr. aké ? A uvažovala som či vôbec nebudú treba aj výpisy z účtu o zaplatení ZP za každý mesiac.

No a idem to odovzdať po lehote, tak sa chcem ešte opýtať, či k tomu netreba pristupovať nejako špeciálne ?! Som teda zvedavá, čo mi na úrade zajtra povedia, a bojím sa toho, aby tam vôbec vedeli čo mám odovzdať, resp. poradiť mi..

to, že je tam napísané vzor nevadí- a myslím si, že ak to zajtra odovzdáš, tak nebudú z toho robiť vedu a bude to OK..., žiadny postih podla mňa nedostaneš...Za tie 3 dni meškania určite žiadne škandály robiť nebudú...
vevsz
03.04.11,15:31
to, že je tam napísané vzor nevadí- a myslím si, že ak to zajtra odovzdáš, tak nebudú z toho robiť vedu a bude to OK..., žiadny postih podla mňa nedostaneš...Za tie 3 dni meškania určite žiadne škandály robiť nebudú...

Dúfam, že nie.. Je to moje prvé zúčtovanie, tak je to taká začiatočnícka chyba :-/ Dúfam, že budú zajtra tety na úrade milé :P
veronikasad
03.04.11,15:38
Dúfam, že nie.. Je to moje prvé zúčtovanie, tak je to taká začiatočnícka chyba :-/ Dúfam, že budú zajtra tety na úrade milé :P
v ktorej ZP si poistený (á) ?
vevsz
03.04.11,15:54
v ktorej ZP si poistený (á) ?

Som poistená vo Všeobecnej zdravotnej. Prečoo ?
veronikasad
03.04.11,15:57
Som poistená vo Všeobecnej zdravotnej. Prečoo ?
Pretože práve vo VšZP sa nemusíš trápiť s vyplňaním RZZP. Spíš si všetky platby ZP od 1.1.-31.12.2010 uplatnené v účtovníctve, zober kopiu DP a choď na najbližšiu pobočku. Urobia ti ho bezplatne.
vevsz
03.04.11,16:08
Pretože práve vo VšZP sa nemusíš trápiť s vyplňaním RZZP. Spíš si všetky platby ZP od 1.1.-31.12.2010 uplatnené v účtovníctve, zober kopiu DP a choď na najbližšiu pobočku. Urobia ti ho bezplatne.

Tak to si ma teraz veľmi potešila, s časti mi aj padol kameň zo srdca, dakujem..

Všetky platby ZP ? Ja som si inak naviedla účtovníctvo lebo som mala paušálne výdavky..
veronikasad
03.04.11,16:09
Tak to si ma teraz veľmi potešila, s časti mi aj padol kameň zo srdca, dakujem..

Všetky platby ZP ? Ja som si inak naviedla účtovníctvo lebo som mala paušálne výdavky..
aj pri paušálnych výdavkoch musíš mať evidenciu platieb poistného (k RZZP potrebuješ len platby ZP).