fial
03.04.11,17:06
Dobrý deň, chcela by som kúpiť auto z iného okresu. Aký je postup? Nechcem tam chodiť 2x, keďže bývam 250 km ďalej a kúpu musím vybaviť cez víkend, keďže cez týždeň som zaneprázdnená. Dá sa to bez toho, aby som s predávajúcim chodila na DI? Aké písomnosti k tomu potrebujem?
Ďakujem
K.
Stanislav 1975
03.04.11,15:12
Dobrý deň, chcela by som kúpiť auto z iného okresu. Aký je postup? Nechcem tam chodiť 2x, keďže bývam 250 km ďalej a kúpu musím vybaviť cez víkend, keďže cez týždeň som zaneprázdnená. Dá sa to bez toho, aby som s predávajúcim chodila na DI? Aké písomnosti k tomu potrebujem?
Ďakujem
K.

nemusíš ísť s ním . stačí keď on odhlási auto u seba a pošle ti odhlásený techničák a ty si ho prihlásiš na svojom inšpektoráte...
Ale POZOR, ACHTUNG- dávaj si pozor, od koho auto kupuješ, totiž už mám 5 ľudí, ktorí kúpili voz, majú všetko, zmluvu ale auto nemajú na seba písané- totiž, starí majitelia z neznámych a nepochopitelných príčin otáľajú s prepisom vozidla..., zatajujú sa a pod.
bubkoch
03.04.11,15:13
predavajuci odhlasi auto na teba, k tomu nepotrebuje tvoju pritomost, v momente ked sa tak stane, si mozes prist k nemu pre TP a prihlasit auto v mieste svojho bydliska ...
bubkoch
03.04.11,15:29
nemusíš ísť s ním . stačí keď on odhlási auto u seba a pošle ti odhlásený techničák a ty si ho prihlásiš na svojom inšpektoráte...
Ale POZOR, ACHTUNG- dávaj si pozor, od koho auto kupuješ, totiž už mám 5 ľudí, ktorí kúpili voz, majú všetko, zmluvu ale auto nemajú na seba písané- totiž, starí majitelia z neznámych a nepochopitelných príčin otáľajú s prepisom vozidla..., zatajujú sa a pod.

no vsak predavajuci nema dovod zadrziavat prepis na DI, pretoze kym je TP na nom, musi platit PZP on ..
skor poznam opacne pripady, kedy kupujuci zobral TP a od doverciveho predavajuceho si nechal podpisat splnomocnenie na prepis a potom sa na prepis vykaslal ... povodny majitel nema TP a auto je stale na nom a musi platit poistku ked nechce riskovat ze vychcany kupujuci sposobi niekomu skodu :)
fial
04.04.11,05:54
no vsak predavajuci nema dovod zadrziavat prepis na DI, pretoze kym je TP na nom, musi platit PZP on ..
skor poznam opacne pripady, kedy kupujuci zobral TP a od doverciveho predavajuceho si nechal podpisat splnomocnenie na prepis a potom sa na prepis vykaslal ... povodny majitel nema TP a auto je stale na nom a musi platit poistku ked nechce riskovat ze vychcany kupujuci sposobi niekomu skodu :)

Nemám dôvod robiť žiadne nešváry, chcem, aby všetko prebehlo ok, a aby boli obe strany spokojné...
MikeM
08.04.11,08:09
Prepis je jednoduchý. Ty kúpiš auto (zmluva a všetko) a zoberieš si ho domov. Predávajúci odhlási TP na teba a pošle ti ho poštou. A keď budeš mať odhlásený TP, tak ho prihlásiš normálne na seba v tvojom meste.
vladors
16.07.12,17:02
Prepis je jednoduchý. Ty kúpiš auto (zmluva a všetko) a zoberieš si ho domov. Predávajúci odhlási TP na teba a pošle ti ho poštou. A keď budeš mať odhlásený TP, tak ho prihlásiš normálne na seba v tvojom meste.

Píšete pekné somariny. Podla Vás je to takto: "TY" ho odhlásiš a "ON" ho prihlási. A tomu vy hovoríte postup pri prepise auta?!
buchač
16.07.12,17:18
Píšete pekné somariny. Podla Vás je to takto: "TY" ho odhlásiš a "ON" ho prihlási. A tomu vy hovoríte postup pri prepise auta?!

add 1 - vyše roka stará téma...

08.04.11 11:09

add 2 - v podstate ÁNO ...funguje to aj takto - zjednodušene povedané ...
...aj mne takto podarilo auto kúpiť ...prepísať ...na neuverenie , čo ???

add 3 - kompletný postup funguje nasledovne - a dokonca bez somarín ...;)

Odhlásenie vozidla do iného okresu
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu

Prihlásenie vozidla z iného okresu
http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu

add 4 - čítaj poriadne

Predávajúci odhlási TP na teba a pošle ti ho poštou. A keď budeš mať odhlásený TP, tak ho prihlásiš normálne na seba v tvojom meste.
Grof De Salis
04.06.14,19:13
Ja už len potrebujem upresniť že predávam auto do iného okresu, príde si pre to nový majiteľ. Takže mne ešte neni jasné že svoj technický musím odhlásiť na DI a potom ho dať tomu majiteľovi? Takže ešte raz tomu čo berie auto dám kartičku EK, TK a malý technický tú čipovú? Čo dám policajtom a čo dám týpkovi čo berie auto podrobne mi to rozpíšte.
avalik
04.06.14,20:56
ved vyssie mas linky kde to je uvedene - necital si?
Araneo
21.07.14,18:40
Nechápem ale jednu vec. Dôjde kupujúci za predávajúcim. Podpíšu zmluvu odovzdajú peniaze a auto. Ako sa kupujúci dostane na aute domov, keď nemá technický preukaz?