Anton Kura
03.04.11,18:43
Dobry den, mam nasledujuci problem. V roku 2009 som pracoval ako sukromny lekar na zaklade licencie (SZCO). V tomto roku (november)som moju prax ukoncil, licenciu som ale stale mal, len som fyzicky nevykonaval cinnost, platil som si ale poistne. Vo februari 2010 som sa prestahoval do zahranicia, kde som sa zamestnal. Pri mojom odchode zo SR som vratil licenciu a pozastavil clenstvo v komore (pozastavil, ale nevystupil). Cela rodina zijeme v Holandsku a mam aj potvrdenie, ze som ich rezidentom. Teraz sa ku mne dostala informacia, ze som mal podat danove priznanie B aj na SK, kedze som mal do polovice februara licenciu. Je to pravda? I ked som uz realne nevykonaval cinnost a nemal ziaden prijem? Neviem sa k tomu nikde dopatrat, vsade sa pise len o zivnosti, no ako je to somnou ako SZCO na zaklade ineho predpisu? Dakujem :confused:
BXLmiami
04.04.11,04:50
Myslím,že bolo treba podať nulové daňové priznanie a platiť do sociálky,ale treba si to ešte nechať potvrdiť múdrejšími v účtovníctve.
Posúvam.
alušik
04.04.11,08:47
Nie je povinnosťou podať nulové DP, ak fyzicky nebol žiadny príjem. Daňový úrad Vás však s dosť veľkou pravdepodobnosťou vyzve na podanie DP, keďže ste určite mal pridelené DIČ a DP podané nebolo.;)