Dana7
04.04.11,07:40
Máme pracovníčku, ktorej v apríli končí materská dovolenka. Rozhodla sa medzi materskou a rodičovskou dovolenkou vyčerpať zostatok dovolenky, ktorý jej ostal. Prosím o radu aký je postup voči sociálnej a zdravotnej poisťovni, a akú priemerku je správne použiť na výpočet náhrady, tú ktorú mala ako poslednú?
A ešte jedna otázka, tá pani bola na sociálke a vraj im má doniesť nejaké potvrdenie ohľadom dovoelnky. Netušíte, aké to má byť potvrdenie?


Ďakujem:)
ivka70
04.04.11,05:45
Pri cerpani dovolenky je riadne zamestnana, takze ju riadne ako pracovnika opat prihlasis do poistovni po ukoncenej MD.
Na vypocet nahrady mzdy pouzijes pravdepodobny vymeriavaci zaklad, nie ten posledny, co mala pred MD.
KEJKA
04.04.11,05:46
mala som tento prípad, len či si mamička uvedomuje, že čerpaním dovolenky môže prísť o RP, ak si to správne nevykalkuluje. NA RP má nárok, ak je aspoň 1 deň na RD.........
riešila som to normálnym ukončením MD, čerpala dovolenku a po jej vyčerpaní som hlásila začiatok RD. Všetko na SP aj ZP, takže papiere, papiere......
priemerka - podľa pravdepodobného zárobku, resp. podľa poslednej priemerky.
Na SP si už presne nepamätám, ale potvrdenie o výške príjmu, alebo na dávku v nezamestnanosti sa dá dať.
ivka70
04.04.11,06:28
mala som tento prípad, len či si mamička uvedomuje, že čerpaním dovolenky môže prísť o RP, ak si to správne nevykalkuluje. NA RP má nárok, ak je aspoň 1 deň na RD.........


Toto od 1.1.2011 nie je relevantne, nakolko cerpanie rodicovskeho prispevku moze aj zamestnanec, ktory pracuje.
Takze aj keby hned bola kazdy mesiac zamestnana az do 3 rokov dietata, narok na rodicovsky prispevok ma stale.