osoba 2000
04.04.11,09:33
Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať čím sa rozumie hrubé porušovanie mravov v rodine.Darca chce vrátiť dar a odvoláva sa na porušovanie mravov. Mám problém so švagrinou stále niečo vykrikuje tak sa s ňou a mojím bratom vôbec nerozprávam.Môže to byť dôvod.Darca mi napísal list ,je tam klamstvo ,ktoré sa bohužiaľ nedá vyvrátiť nie sú na to dôkazy. Prosím o radu kto má s tým skúsenosti.Dakujem
marjankaj
04.04.11,07:50
Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať čím sa rozumie hrubé porušovanie mravov v rodine.Darca chce vrátiť dar a odvoláva sa na porušovanie mravov. Mám problém so švagrinou stále niečo vykrikuje tak sa s ňou a mojím bratom vôbec nerozprávam.Môže to byť dôvod.Darca mi napísal list ,je tam klamstvo ,ktoré sa bohužiaľ nedá vyvrátiť nie sú na to dôkazy. Prosím o radu kto má s tým skúsenosti.Dakujem

Keď sa neviete na tom dohodnúť, tak o tom môže rozhodnúť súd.
Nepíšeš o aký dar išlo, či o bonboniéru alebo nehnuteľnosť, ani čo bolo v tom liste. Pojem dobré mravy je dosť neurčitý, ale zaužívaný.
osoba 2000
04.04.11,14:31
išlo o byt a v liste ma obvinili, že som neposkytla prvú pomoc pri infarkte -lenže ja som nebola doma- nemusím sedieť niekomu pri zadku.
Mária27
04.04.11,14:40
Byt je zapísaný v katastri, preto na zmenu vlastníctva potrebuje dohodu aj tebou podpísanú. Ak mu nevyhovieš, môže o vrátení daru rozhodnúť len súd, kde sa môžeš obhájiť. Hrubé porušenie mravov by bolo, keby si pri infarkte odišla z domu bez toho, aby si pomohla alebo pomoc privolala.