Dašena O.
04.04.11,10:43
Prosím o radu-sme s.r.o. platca DPH, prišla nám faktúra z ČR na materiál a služby, kde vyčíslili sumu + 20% DPH s miestom zd.plnenia ČR, pretože materiál zostal v ČR. My tento materiál so službami teraz prefakturujeme inej českej firme, tiež s miestom zd.plnenia ČR. Prosím máme vystaviť faktúru s DPH alebo nie? A čo s DPH od českej firmy, môžme si ju nejako odpočítať?
Dašena O.
04.04.11,08:51
prosím o rýchlu radu.Ďakujem
Dašena O.
04.04.11,08:58
Prosím len o potvrdenie môjho názoru-My vystavíme faktúru bez DPH, pretože miesto zd.plnenia je ČR, a z došlej faktúry si neodpočítame DPH, ale dáme celú sumu do nákladov - je to tak?
alušik
04.04.11,09:42
Sumu DPH z nákupnej faktúry nemôžete dať tento rok do nákladov, ak si nebudete nárokovať vratku DPH z ČR. Bola v tomto smere zmena zákona o dani z príjmu. Takže sumu DPH treba rovno zaúčtovať ako nedaňový náklad, keď viete, že ju nebudete žiadať.;)
Dašena O.
04.04.11,10:19
A dá sa žiadať o jej vrátenie? A tá naša vstavená faktúra bude v poriadku - bez DPH? Ďakujem
IvoM
04.04.11,11:37
A dá sa žiadať o jej vrátenie?
Áno, pozri si §55f
A tá naša vstavená faktúra bude v poriadku - bez DPH?
Podľa mňa nie, teda aby som bol presný nebude v poriadku podľa českého zákona o DPH, keďže v tomto prípade nemôžte preniesť daňovú povinnosť
na odberateľa. Doporučil by som registráciu v ČR.

Ďakujem
.