maxfin
04.04.11,11:00
Dobrý deň, mojím klientom bol v roku 1989 poskytnutý štátny príspevok na výstavbu rodinného domu. Nakoľko sa im nepodarilo dom dokončiť a skolaudovať, rozhodli sa ho v tejto dobe predať. Problémom však je, že na nehnuteľnosti je ťarcha v nasledovnom znení:
Zml.ONV č.RIII 827/89 o poskyt.št.prísp. a obmedzení prevodu nehn.-2/90 – Zml.slov.št.spor.Bardejov RIII 2008/90 – 4/91
Klienti by chceli príspevok vrátiť, aby bola nehnuteľnosť zbavená ťarchy, ale nevedia komu tento príspevok vrátiť. Na aký účet, pod akým var.sysmbolom a hlavne ktorá inštitúcia zruší ťarchu na katastri.
Poradíte mi na koho sa mám obrátiť?

Ďakujem Vám za informáciu.
Ferdosondo
04.04.11,10:34
Poradíte mi na koho sa mám obrátiť?


Na ŠFRB.
maxfin
04.04.11,11:29
Ďakujem
účtovník 007
04.04.11,13:08
Príspevok ste dostali v roku 1989 a poskytla vám ho Slovenská štátna sporiteľňa. Tá vtedy zastrešovala nenávratné finančné pomoci. Nakoľko ste nesplnili podmienky, musíte príspevok vrátiť. Tento problém som riešila aj ja v roku 2003. Zašla som do Slovenskej sporiteľne v meste, kde nám bol príspevok poskytnutý. Predložila som prvotnú zmluvu a pani mi dala sumu a číslo účtu, kde treba peniaze vrátiť a ešte nejaké papiere. Následne som požiadala Slovenskú sporiteľňu Bratislava o kvitanciu. Bolo to vybavené po úhrade asi do 2 týždňov.
Bolo to však v roku 2003, možno teraz to má na starosti ŠFRB.