bajaoff
04.04.11,12:25
Dnes mi prišlo z obecného úradu predvolanie, aby som sa zúčastnila aktivačných prác. Môžu ma vyradiť z úradu práce, keď sa ich nezúčastním?? , alebo mi zobrať 100% z dávok v hmotnej núdzi???
willma
04.04.11,10:51
Aktivačný príspevok

Je určený občanovi v hmotnej núdzi a osobám, ktoré sa s týmto občanom spoločne posudzujú (podrobnejšie v časti III.2.4. ) a motivuje občana v hmotnej núdzi, aby sa aktívne spolupodieľal na riešení sociálnej situácie seba a osôb s ním spoločne posudzovaných čo znamená, aby si aktívne hľadal uplatnenie na trhu práce, zvyšoval si kvalifikáciu a zručnosti, vykonával práce v prospech obce alebo dobrovoľnícke práce. Výška aktivačného príspevku je 1 900 Sk pri nulovom príjme poberateľa pomoci v hmotnej núdzi, ktorý sa zúčastňuje aktivačných prác.
Kto sa môže aktivovať

Po splnení zákonom stanovených podmienok môže nárok na aktivačný príspevok získať:


· občan v hmotnej núdzi, ktorý je zamestnaný,


· občan v hmotnej núdzi, ktorý je v evidencii uchádzačov o zamestnanie,


· dlhodobo nezamestnaná osoba, ktorej pred nástupom do zamestnania sa poskytovala pomoc v hmotnej núdzi a jej príjem je najmenej vo výške minimálnej mzdy, ale najviac vo výške trojnásobku minimálnej mzdy,


· dlhodobo nezamestnaná osoba, ktorá začala vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť a pred začatím tejto činnosti sa jej poskytovala pomoc v hmotnej núdzi.


ČO TI BRÁNI ZÚČASTNIŤ SA?
Milan Macek
10.10.11,11:43
willma ty si ale riadna píča
willma
10.10.11,16:20
Vďaka za hodnotenie od člena porady s "bohatou históriou plnohodnotných príspevkov"
Milan Macek
10.10.11,16:58
za to že su registrovaná od 02-03-06 ešte neznamená že sa tu budeš do nej navážat: ČO TI BRÁNI ZÚĆASTNIŤ SA, asi to jej bráni nastúpiť na aktivačné práce, že skončila školu a nepojde asi zametať ulice. Ty by si ochotne išla však???
video1983
10.10.11,17:08
Milan trosku si to asi prehnal nie?

zadavatelka nenapisala o sebe nic , willma sa len slusne pytala preco nemoze.

ak by mala nejaky zdravotny problem alebo nejaky iny mohlo sa dalej nieco riesit atd.

a ty hned napises to co si napisal

kto tu je teraz hlupak?