Janka1909
04.04.11,12:07
Ahojte poradaci,
chcem sa spytat.
Od minuleho roka som si platila dobr. nem. poistne, a teraz som zistila ze som tehu. Mam si to este teraz platit?
Ako si vypocitam matersku? vymer z prace a vymer z toho co som si platila?
ako to mam spravit poradte mi. Dakujem
ivka70
04.04.11,10:11
Ak chces mat z DNP aj matersku, musis si ho platit az do odchdu na nu, musis mat totiz v case cerpania to poistenie aktivne.
Vypocet materskej je podla terminu porodu, vzdy predchadzajuci rok pred nim, ak teda porodis do konca roka 2011, tak vypocet bude z prijmu zo zamestnania z roku 2010 a z DNP v roku 2010.
Janka1909
04.04.11,10:43
dakujem velmi pekne takze v plateni budem pokracovat stale :)
dakujem este raz :)
veronikasad
04.04.11,11:29
Ahojte poradaci,
chcem sa spytat.
Od minuleho roka som si platila dobr. nem. poistne, a teraz som zistila ze som tehu. Mam si to este teraz platit?
Ako si vypocitam matersku? vymer z prace a vymer z toho co som si platila?
ako to mam spravit poradte mi. Dakujem
od minulého roku je odkedy ? Ak budeš mať rizikové tehotenstvo a splňaš podmienku 270 dní dobr.nem.poistenia, budeš mať nárok na nemocenské aj z DNP. Ku dňu nástupu na PN-ku si daj skontrolovať platby, nesmieš mať nedoplatok, inak ti nemocenské (ani neskôr materské) nevyplatia.
Janka1909
05.04.11,05:53
od minulého roku je odkedy ? Ak budeš mať rizikové tehotenstvo a splňaš podmienku 270 dní dobr.nem.poistenia, budeš mať nárok na nemocenské aj z DNP. Ku dňu nástupu na PN-ku si daj skontrolovať platby, nesmieš mať nedoplatok, inak ti nemocenské (ani neskôr materské) nevyplatia.
ja mam to poistenie od 10.2.2010 do dnesneho dna si to platim poctivo :)
Dufam ze vsetko prebehne ako ma a bude to dobre :)
ahoj
dakujem