martuľa
04.04.11,13:01
zdravím,
vie mi niekto narýchlo zostaviť vzorec na prepočet dovolenky? mne to akosi nechce fungovať

napr: miško = zošit
t.j.7-1+25:12*4-1

vďaka všetkým, súrne to potrebujemhttp://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
mepex
05.04.11,06:39
Dobrý deň. Vo vzorci je zásadná chyba a to, že delenie sa nepíše dvojbodka, ale lomítko. Podľa mňa je potrebné vo vzorci deliť 25/12 a neviem prečo je na konci ešte odopočítaná jednotka. V prílohe je moje riešenie.
martuľa
05.04.11,16:55
Dobrý deň. Vo vzorci je zásadná chyba a to, že delenie sa nepíše dvojbodka, ale lomítko. Podľa mňa je potrebné vo vzorci deliť 25/12 a neviem prečo je na konci ešte odopočítaná jednotka. V prílohe je moje riešenie.
to nie je vzorec, ale postup na vytvorenie vzorca. Na konci je 1 odrátaná ako čerpaný 1 deň dovolenky.
mepex
06.04.11,04:34
Potom mi to vychádza tak, že bol jeden deň dovolenky odčítaný 2x, alebo neviem prečo je vo výpočte už raz -1 uvedené na začiatku.
martuľa
06.04.11,20:08
Potom mi to vychádza tak, že bol jeden deň dovolenky odčítaný 2x, alebo neviem prečo je vo výpočte už raz -1 uvedené na začiatku.
tá 1 na konci by mala byť akoby odrátaná nová dovolenka, ak by bola čerpaná. Ja som chcela vzorec na prepočet aktuálnej dovolenky.

takže: nárok stará dovolenka - čerpanie stará dovolenka + nárok nová dovolenka a výpočet alikvotnej čiastky dovolenky - čerpanie nová dovolenka.
marjankaj
06.04.11,20:55
tá 1 na konci by mala byť akoby odrátaná nová dovolenka, ak by bola čerpaná. Ja som chcela vzorec na prepočet aktuálnej dovolenky.

takže: nárok stará dovolenka - čerpanie stará dovolenka + nárok nová dovolenka a výpočet alikvotnej čiastky dovolenky - čerpanie nová dovolenka.

=G7+H7-I7-J7
martuľa
09.04.11,17:12
=G7+H7-I7-J7
marjankaj,

chýba Ti vo vzorci prepočet alikvotnej časti dovolenky, a práve o to išlo,aby som narýchlo vyrátala stav dovolenky v aktuálnom mesiaci ( pre viac pracovníkov ) Doplnila som tam čerpanie novej a už je to v poriadku. Chcela som vzorec na prepočet dovolenky v aktuálnom mesiaci.
marjankaj
09.04.11,22:00
marjankaj,

chýba Ti vo vzorci prepočet alikvotnej časti dovolenky, a práve o to išlo,aby som narýchlo vyrátala stav dovolenky v aktuálnom mesiaci ( pre viac pracovníkov ) Doplnila som tam čerpanie novej a už je to v poriadku. Chcela som vzorec na prepočet dovolenky v aktuálnom mesiaci.

Ten vzorec si daj do stlpca H. Asi to nebude len tak jednoduché prepočítať, ak neviem koľko rokov má odpracované pracovník, ani od kedy nastúpil v danom roku. Ak by nastúpil v marci, tak v apríli ešte nemá nárok na dovolenku. Takže to si vyrieš v stlpci H a tam uveď skutočný nárok.
martuľa
12.04.11,04:32
ďakujem,
ten nárok v stĺpci H je už po zohľadnení dňa nástupu , Ja som chcela vzorec, na prepočet v aktuálnom mesiaci ( aj v prípade, že niekto končí, aby som si to uľahčila s prepočtami. t.j. vždy aktuálny stav k danému mesiacu-alikvotné časti ).