kozlíček
04.04.11,13:27
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o radu,či je lepšie prihnojovať zemiaky síranom amónným,alebo celeritom.Resp. váš názor na prihnojovanie zemiakov.
Viem,že najideálnejšie hnojenie je maštalným hnojom,no čo v prípade keď ho niet.O to mi ide.
Ďakujem!!!
arizona
04.04.11,11:47
Mastalny hnoj dostat aj granulovany.
Ja ho pridavam pri sadeni, zemiaky mavam krasne.
Taserda
04.04.11,12:50
Pridanie popola chráni pred plesňou,netreba potom použiť postrek proti plesni a je to vlastne tiež hnojivo.
alabut
04.04.11,15:16
Prihnojujem cereritom a hnojivom na list. Cererit sypem az ked vzidu, ku kazdej rastlinke. Hnojivom na list, ked robim postrek proti plesni. Hnoj nepouzivam, sadim po dateline. Cererit ma vyhodu, ze sa rychlo rozpusta a je bezchlorovy. Drevene uhlie je tiez vyborne. To pouzivam pri kapuste. :-)
terezamaria
04.04.11,15:51
doktor01
04.04.11,16:04
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o radu,či je lepšie prihnojovať zemiaky síranom amónným,alebo celeritom.Resp. váš názor na prihnojovanie zemiakov.
Viem,že najideálnejšie hnojenie je maštalným hnojom,no čo v prípade keď ho niet.O to mi ide.
Ďakujem!!!
Za najlepšie hnojivo považujem granulovaný maštaľný hnoj (aspoň čo sa tyká výnosnosti zemiakov). Niekedy na družstvách používali na zemiaky močovinu alebo NPK. Osobne sa mi ale neosvedčili.
PS: Osvedčilo sa mi ku každému zemiaku pri sadbe nasypať trochu granúl. Po zbere zemiakov pravidelne vysievam horčicu a na jeseň zaoriem (zelené hnojivo).
doktor01
04.04.11,16:09
Pridanie popola chráni pred plesňou,netreba potom použiť postrek proti plesni a je to vlastne tiež hnojivo.
Ja proti plesni striekam výluhom z mletej škorice. Je to lacné a veľmi účinné.
kozlíček
05.04.11,14:25
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o radu,či je lepšie prihnojovať zemiaky síranom amónným,alebo celeritom.Resp. váš názor na prihnojovanie zemiakov.
Viem,že najideálnejšie hnojenie je maštalným hnojom,no čo v prípade keď ho niet.O to mi ide.
Ďakujem!!!
Všetkým úprimne ďakujem!
kozlíček
05.04.11,14:27