derek191919
04.04.11,16:00
Dobrý deň,
už som tu písal, že umiestnujem reklamné plagáty na bytové domy, u správcovskej spoločnosti som sa nestretol s pozitívnym prístupom (nechceli moju ponuku prezentovať na schôdzach), tak som oslovil zástupcov vlastníkov bytov sám, dal som im ponuku, návrh zmluvy a potrebné veci aby to dali na odsúhlasenie (prípadne že im to vysvetlím osobne na schôdzy). Vlastníci bytov majú o tú ponuku veľký záujem kedže budú dostávať peniaze a náklady ani starosti s tým nemajú. No a moja otázka je: Kto môže (alebo musí) podpísať tú zmluvu o prenájme tej plochy aby som si tam mohol dať reklamu? Môže ju podpísať napríklad zástupca vlastníkov bytov? Alebo ju MUSÍ podpísať konateľ tej správcovskej spoločnosti? Prešiel som aj príslušný zákon 182 ale velmi sa právu nerozumiem a ani nemám skúsenosti ako zástupca vlastníkov bytov, čiže som z toho veľa navyčítal, tak by mi veľmi pohomli aj nejaké citácie čo oprávnuju vlastníkov bytov samích si uzatvárať zmluvy, prípadne môže Zmluva o výkone správy zakazovať aby si činžiak sám uzatváral nejaké zmluvy? Prosím poradte mi, lebo som už fakt bezradný s prístupu tej spravcovskej spoločnosti.
Mária27
04.04.11,16:41
Spoluvlastníci môžu prijať uznesenie o súhlase s prenájmom plochy spoločných častí a zároveň uznesením poveriť napr. dvoch spoluvlastníkov na podpis zmluvy. Ide o dohodu spoluvlastníkov o hospodárení, rozhoduje sa podľa § 139 ods. 2 občianskeho zákonníka (nadpolovičná väčšina), nejde o dôležitú zmeny veci (ods. 3).
derek191919
04.04.11,17:20
Spoluvlastníci môžu prijať uznesenie o súhlase s prenájmom plochy spoločných častí a zároveň uznesením poveriť napr. dvoch spoluvlastníkov na podpis zmluvy. Ide o dohodu spoluvlastníkov o hospodárení, rozhoduje sa podľa § 139 ods. 2 občianskeho zákonníka (nadpolovičná väčšina), nejde o dôležitú zmeny veci (ods. 3).

Ďakujem veľmi pekne. Tým uznesením sa chápe nejaký konkrétny dokument, alebo to stačí zapísať len v zápistnici ktorá sa píše na domovej schôdzi? Nadpolovičnou vačšinou sa chápe 2/3 ? A ešte dalšia otázka, nevadí že majú tí vlastníci uzatvorenú Zmluvu o výkone správy? Alebo toto uznesenie je z právneho hladiska nad touto zmluvou?
verkaz
04.04.11,17:34
Uznesenie sa prijíma na schôdzi kde sa to schvaľuje a uznesenie je príloha zápisnice alebo môže byť priamo uvedené v zápisnici.
Na schôdzi sa to schváli a príjme sa uznesenie :
- vlastníci bytov nachádzajúcich sa v ..................... prijali počtom hlasov.... na dnešnej schôdzi uznesenie č..... v znení :
vlastníci bytov
s ú h l a s i a
s umiestnením reklamy ............................
p o v e r u j ú
p. ................. a p ...................... k podpísaniu zmluvy s p. ..........o prenájme časti spoločných priestorov (zariadení) na umiestnenie tejto reklamy.
derek191919
04.04.11,17:38
Na schôdzi sa to schváli a príjme sa uznesenie :
- vlastníci bytov nachádzajúcich sa v ..................... prijali počtom hlasov.... na dnešnej schôdzi uznesenie č..... v znení :
vlastníci bytov
s ú h l a s i a
s umiestnením reklamy ............................
p o v e r u j ú
p. ................. a p ...................... k podpísaniu zmluvy s p. ..........o prenájme časti spoločných priestorov (zariadení) na umiestnenie tejto reklamy.

Dakujem aj Vam velmi pekne, ale tento text sa uvedie v zápisnici, či na zvlašť dokument, ktorý po jednom budem mať ja a po jednom poverený zastupcovia? Ale asi sa aj tak kontaktovaniu zo správcovskou spoločnosťou nevyhnem, ved budem posielať peniaze na účet toho činžiaku ktorý ale asi spravuje spravcovská spoločnosť a z tej sumy musí zaplatiť ona daň nie? Alebo ako to funguje?
verkaz
04.04.11,19:43
So správcu si nerob ťažkú hlavu, toto všetko by sním mali vybaviť vlastníci bytov s ktorými si jednal a Ty by si šiel dohodnúť a podpísať len zmluvu.
V zmluve musí byť uvedené bankové spojenie a číslo účtu, na ktorý budeš posielať nájomné.